| anamaria82726 a întrebat:

Hei am o intrebare serioasa. Deci sunt in clasa a 9 a si fumează toti in jurul meu...sincer nu ma asteptam ii descopăr pe rând ca fumează și datorită mamei mele care imi spune ca nu mai are ce vorbi cu mine daca ma va de ca fumez, nu am fumat. Eu stiu ca daca doar voi incerca, nu voi deveni dependenta, doar sa mi calmez eu intr-un fel curiozitatea as incerca...Nu stiu, ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Asa au inceput toti, "din curiozitate". Sfatul meu, las-o balta. Nu merita. happy

| aXy99 a răspuns:

Ti-as zice sa incerci, dar nu are cum sa iti placa prima data. Te vei ineca, vei tusi, posibil sa te doara capul. Nu are cum sa iti placa din prima.

| wpetterssone a răspuns:

Dacă nu vei reuși să te abți îți vei dori să repeți acțiunea. Astfel îți vei dori să repeți pentru că va deveni o dependență.

| TanteMarianne a răspuns:

Daca incerci nu devii dependent.Incearca si vezi, ia la bucata.E bine sa incerci tigari usoare la inceput(dunhill, sobraine alb, slim-uri gen Virginia Pall Mall Vogue Glamour verde violet, daviddof alb)Totusi daca ai tai sunt total impotriva fumatului mai bine nu te apuca, da dependenta si ai nevoie de bani ca sa-ti iei.
Alegerea ta oricum

| Șurubelniță a răspuns (pentru TanteMarianne):

Bre, spune-i și ce Dunhill să își ia că dacă își ia negru își vomită plămânii

| ngllllll a răspuns:

Lasa vrajeala cu tigari. Cauta-ti un prieten \ iubit mai bine.