| doremifasolasidodo a întrebat:

Hei. Am o prietena cu care vorbesc in fiecare zi(seara) aproape. Ea e tipa care se pupa cu mai multi, ii face sa se simta prost, e cam rautacioasa cu ei, isi faci iubiti multi: daca ii place de cineva se baga intr-o relatie cu respectivul, nu are remuscari. Aseara eram cu ea si dupa ceva timp a venit si iubitul ei, m-am simtit cam prost. Se pupau, au zis ca nu e nevoie sa plec. Ce puteam sa fac? Sa ma uit la ei? FOARTE JENANT! Ea se poarta cu mine ok, nu e ca si cu altii si altele. Imi povesteste multe chestii, pe care eu nu i le-as fi povestit ei niciodata: gen... declaratii de dragoste, mai multe oricum. Dar eu nu cred ca o face asa, din pura prietenie, ci doara asa ca o lauda. Cumva ca ea are iubiti si na. Pare stupid ce spun, nu?
Sa vedeti cum ma simt cand ma mai intreaba:" Si tu, ce iubit mai ai?". Ea a fost o perioada plecata la alta scoala, in Anglia. "Intre timp, cu cine ai mai fost? Ce gagii ai mai avut?" E putin jenant si rusinos sa tot zic ca nu am avut. Chiar nu am avut. Eu am avut anul trecut un iubit, asa zis iubit. Ne-am sarutat o data si gata.
Ei se saruta de vreo 15 ori cand se intalnesc...
Eu nu stiu ce as mai putea sa-i zic. Adica, eu intotdeauna am ascultat-o, i-am pus intrebari, dar nu am ce vorbii cu ea. Daca nu ar fi povestile ei, nu am avea ce sa vorbim.
Va rog sa-mi raspundeti la toate intrebarile, sa-mi dati sfaturi si sa ma ajutati! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| YoonaSNSD a răspuns:

Incearca sa te indepartezi incet-incet de ea pentru ca e o influenta rea pentru tine.De exemplu:daca vrea sa vorbiti ii spui ca nu prea ai timp, ca ai de invatat, daca vrea sa va intalniti inventezi o scuza. ceva, si asa o sa va departati.Acestia nu sunt prieteni adevarati.Tu esti pentru ea o masinarie de ascultat povestile ei, probabil.Stai cu alte fete cu care te intelegi bine si cu care ai ce vorbii, cu adevarat tongue

| doremifasolasidodo explică (pentru YoonaSNSD):

De ce crezi ca e o influenta rea? Ea are un fel de vino-incoace! Sincera sa fiu acum, chiar sunt curioasa sa aflu despre ea, chiar daca nu e drept: deoarece e nu ii dau nimic in schimb, nicio poveste sau informatiE!

| YoonaSNSD a răspuns (pentru doremifasolasidodo):

E o influenta rea pentru ce face cu baietii.O sa incerce sa te faca si pe tine sa semeni cu ea ca sa va intelegi si mai bine.
Am trecut si eu prin asta si stiu cum este straight face