| AnonimaPff a întrebat:

Hei. Am o problema, iar laughing
Imi place de doi baieti. Dah, am 2 crush. E chiar nasol, mai ales ca-s prieteni laughing
Adica sa-i vad pe ambii si sa nu stiu la cine sa raman cu ochii laughing
Ca sa intelegeti povestea, veti sti ca parintii mei au un magazin si uneori ma mai lasa si pe mine 5-10 minute, cand au treaba.
Y nu e de aici, vine doar vara, la varul sau, si de obicei sta cu celalalt crush. Mai vine pe la magazin, ma saluta si imi zambeste. Nu stie ca-l plac si nu prea am de gand sa-i spun. Nici nu stiu cum il cheama, desi am avut cateva conversatii cu el *scurte, dar am avut*. Se poarta ok cu mine, adica ma rog, nu prea imi da importanta, dar ma saluta si zambeste laughing
X stie ca-l plac, de la o colega, si a spus ca nu e interesat. E cu 2 ani mai mare si a spus ca nu-i pasa de "astea mici". Nu a vrut sa ma faca de ras in fata scolii, dar colegii m-au facut. Cand trec pe langa el, cei cu care sta rad de mine, dar el nu rade. Zambeste putin, apoi se uita putin cam urat la ei. Uneori se uita la mine " ca la soare" * nu in sensul ca " sclipesc", ci gen de parca il dor ochii, si isi pune palma deasupra ochilor *intelegeti voi la ce ma refer, n-am explicat bine laughing *

Lung, stiu, si sorry pentru timp.
Ce sa fac? Gen, nu ma refer la o relatie, dar la care sa ma uit? Nu e deloc placut sa placi doi amici.
Mai mentionez si ca sunt sigura ca n-au vorbit niciodata despre mine * am surse sigure laughing*

Răspuns Câştigător
| Carina_Paula_2000 a răspuns:

Incearca sa devi prietena mai buna cu Y mai intai cand mai merge la magazin apoi pe mesaje vorbiti de pasiuni si d-astea si vezi apoi daca il mai placi. daca nu poate vorbesti mai mult cu celălalt mai intai trebuie sa-i cunosti pentru a alegi si nu uita alege si cu inima si cu gandul.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai sanse cu ei, tu deja visezi la relati, fix ceea ce nu noi avem chef la varsta aia, de ce nu isi cumperi rochie de mireasa macar sa stie ce a pierdut

| sierra1 a răspuns:

La un moment dat trebuie să te decizi pentru unul din ei. Numai în filme toți trei sunt prieteni!

| AnonimaPff explică (pentru sierra1):

Nu sunt prietena cu ei. Doar cunostinta, sa zic asa.

| Freya1 a răspuns:

Nu are rost nici unul.
X chiar daca e de colo nu te place...Iar y si daca te-ar placea o sa plece deci pana la urma si vei ramane tot singura.Reprofileazate.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

La nici unul. Pe Y nu il cunosti, iti place doar asa, la prima vedere, nu sunteti apropiati doar simple cunostinte. puteti fi prieteni si doar atat pentru ca chiar daca ar fi sa va apropiati, el va veni doar in vacante deci in restul anului liber la distractie laughing
X ti-a spus deja ca nu te place deci e o cauza pierduta. Chiar daca nu vei renunta, sunt slabe sansele sa se razgandeasca sau te poate considera un pic disperata dupa el si asa sa creada ca te are la degetul mic. Poti sa il tratezi cu indiferenta.

| AnonimaPff explică (pentru PrintesaGumitaa):

Stiu ca X e o cauza pierduta. Dar nu stiu. Am incercat sa renunt la el, dar nu pot.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru AnonimaPff):

Fii puternica, se poatewinking