| Ionut25431 a întrebat:

Hei, am o problema si as vrea sa imi raspundeti si mie va rog!
Pai, am o fata de care imi place, e de la mine din clasa si e chiar ok si as vrea sa o intreb daca ma place si ea.
Problema e ca nu vorbesc asa mult cu ea sau daca vorbesc sunt vorbe de rutina, gen: "Ai un pix", etc. Din cand in cand vad ca deseneaza, ii fac un compliment legat de desen si ea imi raspunde cu "Multumesc". O vad ca se mai uita la mine uneori si asta a fost primul semnal.
De 2 zile m-am pus langa ea dar tot nu reusesc sa vorbesc cu ea, pare ca vorbeste cu alta fata sau face alte lucruri si zic sa n-o mai intreb nimic, alt raspuns superficial si o las moarta.
Cum sa fac sa vorbesc cu ea mai profund, de subiecte de discutat nu-i problema, poate nu ma place, poate da, sunt intr-o ceata densa si nu stiu ce sa fac.
Vad ca rade la glumele mele dar nu-i indeajuns.
Si daca nu ma place cum sa abordez situatia? Sa nu mai vorbesc cu ea?
Astept raspunsuri.

6 răspunsuri:
| Señor1ta a răspuns:

Vorbește mai mult cu ea pentru început, încearcă să ieșiți în grup în afara orelor, apropie-te de ea

| ELlYUtZa a răspuns:

Hey, incearca sa vorbesti cu ea, fata-n fata, fara rusine/frica. Spune-i tot ce simti pentru ea, sigur te va asculta. Si in caz ca nu te va accepta, nu trebuie sa nu mai vorbesti cu ea, ca daca ea nu te place nu o sa remarce. Ramaneti cei mai buni prieteni. Incearca pentru "incercarea moarte n-are". Si nu ai de ce sa fii suparat in caz ca nu accepta, macar asa nu o sa regreti mai tarziu ca nu i-ai spus la momentul potrivit.
SUCCES!

| Ionut25431 explică (pentru ELlYUtZa):

M-am gandit putin si am tras concluzia ca mai bine nu ii spun, o sa imi treaca fazele astea la un moment dat, nu cred ca sunt pregatit pentru o relatie la momentul actual, sunt mai multi factori pentru ceea ce am ales.
O sa fac in asa fel sa nu am regrete pentru decizia mea, poate in viitor o sa imi fac si prietena, cred ca am cazut intr-o iluzie si nu am realizat ca nu am posibilitatea sa stau cu ea (stare financiala, aspect, mai locuiesc si intr-o zona rurala). Stiu ca banii nu conteaza intr-un anumit context dar aici e diferit.
Mersi pentru raspuns.

| Bridgit15 a răspuns:

Buna, uite, am citit mesajul in care spuneai ca nu ai vrea pana la urma sa fii cu ea. Insa totusi, ai putea incepe sa te imprietenesti cu ea, sa gasiti subiecte si lucruri in comun despre care ati putea vorbi, macar sa fiti amici, daca tot nu impreuna si plus ca ai zis ca fata e ok..deci de ce nu?

| Ionut25431 explică (pentru Bridgit15):

Buna, pai cam prieten as vrea sa raman cu ea, ca sa mi-o scot din cap cred ca am sa citesc niste romane sf sau sa ma uit la niste filme laughing

| Bridgit15 a răspuns (pentru Ionut25431):

Daca mai ai nevoie de sfaturi sau ceva da.mi mesaj