| anonim_4396 a întrebat:

Hei :* am o problema sunt destul de frumoasa si draguta, da si modestalaughingdar am o probllema. nu pot sa fiu eu insumi thinking nu stiu. sunt putin timida cu unele persoane. cum sa ma comport mai ales cu amici baieti? sa ii fac sa ma cunoasca mai bine, sa se apropie de mine. ce pot vorbi cu ei? mereu ma gandesc la ce vor spune ceilalti daca merg si ii zic aia la Y si din astea straight face. Astept sfaturi. stiti si voi nu doar frumusetea conteaza

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu comporta-te normal, zambeste la ei sau ce mai stii tu sa faci.

| Adrianetc a răspuns:

Ai cam acelasi "simtom" pe care il am si eu, nu te poti exterioriza cu persoane nefamiliarizate. Trebuie sa stai cat mai mult timp cu ei, eventual daca ai vreun prieten care-i are drept amici, sa te "bagi" si tu printre ei, si o sa te comporti natural.Sa-mi spui daca a mers, eu nu am incercat asta, nu-mi prea place sa cunosc lume noua big grin

| Elenamiki a răspuns:

Paiiiiii... fii tu insati adiica ceti ine in gura in mite in momenul ala spune pana la urma conteaza sa fii tu! nu te lua dupa gura lumii si etc puppy dog eyes daca o sai bagi in seama pe cei care te vorbesc nu o sa rezolvi nimicwinking pana la urma nu e un sf e lume happy mai cu tupeu daca esti si draguta si frumoasa cu tupeu laughing au astea urate tupeu si nu ai tu happy of. daca cineva te barfeste ins ca este nvidios pe tinewinking si da nu numai frumusetea conteaza creca daca baiatul cu care vorbest iti zice ceva de...un coleg tu creca nu ai sa vorbesti de gainile bunicii laughing te si gandesti inainte sa raspunzi sa scoti cuvantul pe gura dar totusi sa fie a tale cuvintelewinking BAFTA si nu mai fi timidawinking puppy dog eyes:3

| Shadowluc a răspuns:

Pai presupun ca ai 14-15 ani...stai linistita e de la varsta