| Nicoletaxyz a întrebat:

Hei. Am primit azi perechea de ochelari de vedere, când îi pun la ochi lentila stângă stă puțin mai sus ca lentila dreaptă, și nu înțeleg de ce. Am luat lentile de vedere cu lentile (cum ar veni 2 în 1 lentile de vedere cu protecție) ultra blue (protecție la pc, telefon) și ei bine într-o punguliță mai mică erau 2 lentile și pe pungă scria ulta blue. Ce fac cu ele? Ochelarii mei au deja lentilă..pentru ce sunt alea? Vreau răspunsuri la ambele întrebări, vă rog frumos, deoarece nu am drum prea curând spre oftalmologia unde am făcut ochelarii...

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

E posibil ca celelalte lentiledin pungulita sa fie cele vechi. puse in ambalajul celor noi.