| Lacrymosa a întrebat:

Hei! Am scris o povestioara si am postat-o: http://www.wattpad.com/2933303-made-of-stone
Ce parere aveti? :o3:D:D

14 răspunsuri:
| RoxxuInna a răspuns:

E super! Bravo!

| Tmcn a răspuns:

Mi se pare mie, sau te inspiri din filme? Deja recunosc Twilight şi Mean Girls. Fii originală.

| Lacrymosa explică (pentru Tmcn):

Serios acum! Doar pentru ca are vampiri asta nu inseamna ca m-am inspirat din Twilight iar de Mean Girls nici nu am auzit!
Vezi cumva ca sclipeste la soare sau ca-i "vegetariana"? Ma rog, fiecare cu parea luihappyhappy Mersi oricumkissbig grin

| RoxxuInna a răspuns (pentru Tmcn):

Fa tu o poveste mai super si apoi vorbeste
Bat la pariu ca nu o sa fie nici macar de doi bani

| Tmcn a răspuns (pentru Lacrymosa):

E cam prea mult asemănătoare cu Twilight ca să zic că e o simplă poveste cu vampiri.Nu trebuie să fie exact la fel ca să zic că-i inspirată, e suficient să se asemene. Şi nici cu semnele de punctuaţie nu prea le ai.

| Tmcn a răspuns (pentru RoxxuInna):

Mă faci să râd, nici nu mă cunoşti şi dai verdictul. Uite, fac şi eu pariu ca nu ai nici 10 % cunoştinţe în literatură din câte am eu, dacă asta ţi se pare o poveste super. Grow up!

| Lacrymosa explică (pentru RoxxuInna):

Mersi mult pentru sustinere:*:*

| Lacrymosa explică (pentru Tmcn):

Bine miss perfectiune, nici cu punctuatia nu le am! Nici nu am inceput bine sa scriu ca ar trebui sa ma las, ha? rolling eyes
Fii serios! Nici n-ar trebui sa-ti mai raspund, tu care esti un asa mare cunoscator intr-ale literaturii! rolling on the floor Cine-i ala ridicol acum? rolling eyes

P.S. Am zis bine "miss"!

| Tmcn a răspuns (pentru Lacrymosa):

Hey, dar tu accepţi numai laudele, nu şi criticile? Cum ai vrea să te perfecţionezi dacă nu accepţi criticile şi nu le iei în considerare? Sunt ridicol că ţi-am făcut observaţii? Dacă te laudam nu mai eram ridicol, nu? Treci peste şi continuă să scrii; învaţă să accepţi şi laude şi critici.

| Lacrymosa explică (pentru Tmcn):

Eram sigura ca asta vei spune! Nu e asta, dar mi se pare ca nu sunt... care-i cuvantul? inspirate! Adica, orice as fi scris, daca as fi adaugat vampiri mi-ai fi sarit in cap ca am plagiat dupa Twilight! Zii, nu-i asa?
In legatura cu punctuatia, sunt incepatoare! Nu-mi caut scuze, dar consider ca am voie sa ma apar! Si nu te-am facut ridicol ca m-ai criticat ci ca ai spus ca esti un mare cunoscator intr-ale literaturii! Recunoaste, e un pic ridicol sa te lauzi singur!batting eyelashes

| Tmcn a răspuns (pentru Lacrymosa):

Da, chiar voiam să scriu într-un comentariu anterior, dacă spuneai altceva despre vampiri decât ce ai spus, nu mai ziceam că ai plagiat Twilight. Vezi că nu sunt singurul caruia i se pare inspirată povestea. În legătură cu ridicolul, am zis că ştiu mai multă literatură decât ştie bebelusharoxyinna, nu că aş fi mare cunoscător, deci nu-mi mai scoate ochii, că nu-s ridicol cu nimic.

| Lacrymosa explică (pentru Tmcn):

Exact! Nu esti singurul care crede asta dar, de ce esti singurul cu care am ceva in momentul asta? rolling eyes
In fine, mersi ca te-ai ostenit cu mine atotstiutorule! Cum spuneam esti domnul perfect, tu nu esti ridicol cu nimic! laughingrolling eyes

| oanyk a răspuns:

E super. Bravo, tine-o tot asa! Esti o scriitoare foarte priceputa!

| BluishAngel a răspuns:

Fara suparare, dar este cam trista.Si mie mi se pare ca te-ai inspirat putin din filmul Twilight. Poate data viitoare faci ceva mai vesel. happy