| love3372 a întrebat:

Hei! am si eu o mica. problema sper sa ma puteti ajuta: vreau un sfat... cum sa imi fac prieteni printre colegii mei de clasa pe care ii stiu de 6 ani?! multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât îi cunoşti de 6 ani, înseamnă că ştii sau cel puţin ai putea să intuieşti cu cine te-ai putea înţelege şi cu cine nu. Încearcă să te apropii de ei şi în afară şcolii.La şcoală să îi ajuţi,să ceri ajutorul,să ieşiţi în pauze.Iar după şcoală să va vedeţi iar. Să ieşiţi la plimbări, să vă jucaţi ceva şi să va ocupaţi timpul.Nu e foarte greu, trebuie doar să ştii cu adevărat ce vrei. Ştii cum se spune, prima condiţie pentru a avea un prieten este să ştii tu să fii un prieten. Baftă!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand ii analizezi si vezi cine e mai linistit pe acolo, apoi te duci si ii saluti asa incepand conversatiile. Daca nu faci nimic vin ei la tine dar pot fi nesimtiti sau fete cu chef de mistocareala.

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Fii naturală, nimănui nu-i place o persoană falsă.Fii tu!

Baftă!

| CristinaHoran a răspuns:

Dovedestele ca te-ai schimbat. Fi tu insati.Straduiestete. Schimba-ti lookul dar ai grija sa nu fie prea strident. Poti sa schimbi clasa daca vrei

| razekery a răspuns:

Daca i sti de 6 ani si nu esti prietea cu ei atunci e mai greu tongue cel mai usor e sa iti faci prieteni cand abia cunosti o persoana. totusi incearca sa stai mai mult timp cu ei dar daca vezi ca ei nu te accepta nu iti mai bate capu tongue