| mleeky18 a întrebat:

Hei.am si eu o problema.cand intru in yahoo messenger.imi apare tot dar cand vreau sa vb cu cineva nu pot sa vad ce scrie persoana respectiva sau eu... ce pot sa fac? need help. dau funda si tot ce vrhappy

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da e bine ce a zis @Monna! urmareste acolo ce trebuie sa faci! Si acum si pentru @Monna dar si pentru tine dupa ce faceti ce am scris eu acolo trebuie sa faceti o devirusare ca sa nu mai aveti niciodata probleme cu pc-ul cel putin pana nu luati alt virus. Va recomand personal sa instalati AVG 2011 FREE care este foarte bun si nu va lasa sa intrati pe paginile virusate! Si acum la treaba:
descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici) apoi:DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe
Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startup. Daca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS!
E valabila si pentru @Monna! O sa fiti surprinsi de ce aveti in computer! Totusi vreau sa-mi spuneti ce a gasit! Succes!

neluL
| neluL a răspuns:

@mleeky18 fa mai intai devirusarea de acolo pentru ca tu nu poti intra in registry (din cauza virusilor)!

| Monna a răspuns:

Problema asta am avut. o si eu. acum cateva zile.
Cred ca ar fi de la virusi (cel putin de la asta mi s. a stricat mie)
Cea mai buna solutie e sa iti reinstalezi windows`ul dar ar mai fi o metoda. nu stiu cum sa. ti explic.
uite: http://www.tpu.ro/......-nu-merge/
Este un utilizator nelul care a raspuns. citeste ce spune si fa si tu asa.
Cel putin mie imi merge. desi trebuie sa sterg de fiecare data "zones" ca imi apare mereu dupa ce inchid pc`ul.
Daca nu ai inteles. [ceea ce este f posibil :">.] lasa mesaj privat :P.

| mleeky18 explică:

Am inteles ce ati spus dra cand dau run apare registry editing has been disabled by you administratorsad

| Hota a răspuns:

Si eu am avut problema. Formateaza calcul, la mine a fost singura solutie