| LexieD a întrebat:

Hei!
am si eu o problema un pic cam jenanta
pe la 9 ani mi-a venit ciclul(stiu ca a fost prea devreme)pe la 7 ani au inceput sa-mi creasca sanii iar de la 8 mi-a aparut parul pubian, la subsori, pe picioare
credeti ca a fost prea devreme si am cumva o problema?

Răspuns Câştigător
| dyanna_8752 a răspuns:

Nici o problema, fiecare se dezvolta in felul lui, mai repede sau mai tarziu, tine de organismul fiecaruia, la tine s-a intamplat mai repede, nu te speria esti perfect normala happy

2 răspunsuri:
| Buffy08 a răspuns:

Ok. pai mie mia. venit ciclu` la 10 ani si 3 luni. deci nu mi se pare cine stie ce. de par... pai parpe picioare aveam mai de demult. la subrat nu mai stiu cand... dar cred ca nu e cine stie ce :]

| Annayrram a răspuns:

Daca nu ai semne vizibile: cum ar fi sa te simti rau sau sa ai anumite simtome(dureri, dereglari hormonale etc) eu cred ca nu este nici o problema. Mai bine ar fi sa vorbesti cu un medic el te poate lamuri 100%.