| allexandra0308 a întrebat:

Am 13 ani si nu mi-a venit ciclul, credeti ca e o problema. Adica am citit pe net ca atunci cand tii se dezvolta sanii si apare parul de la subrat cat si cel pubian trebuie sa iti vina. mie mi-au aparut simptomele astea.

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Nu e strict necesar sa iti vina menstruatia odata cu aceste semne. Depinde de organism, de psihic, sunt mai multi factori care influenteaza acest fapt, nu doar ceea ce ai mentionat. Nu iti face griji, sunt fete carora le vine menstruatia abia pe la 15-16 ani si nu e absolut nicio problema.

| allexandra0308 explică (pentru frostxtq):

Dupa 2 zile dupa ce am pus intrebarea asta, mi-a venit ciclullaughing

| frostxtq a răspuns (pentru allexandra0308):

Felicitari! big grin macar acum poti sa stai linistita.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu este nici o problema. Inca 2-3 ani poti sa stai linistita.

| farfuriaverdex a răspuns:

Nu este o problema, cunosc o fata careia i-a venit la 17 ani

| roses2014 a răspuns:

Deocamdata nu cred ca este o problema.Sunt unele fete carora nu le-a venit si au chiar 15-16 ani.

| megabosshere a răspuns:

Pai trebuie sa astepti si sa stii ca pana la 16 ani nu e o problema. Daca pana la 16 ani nu iti vine trebuie sa mergi la medic.