| Ioana560075 a întrebat:

Hei! Aproape am terminat clasa a 9a la Colegiul Economic Buzau dupa ce proful m-a lasat la mate. Helllp! Nu stiu cum e! E greu de luat corigenta la liceul meu? Ati fost in situatia mea? Ce trebuie sa fac in afara de invatat pentru ca asta fac acum, vreau sfaturi, idei...cum e?

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Intereseaza-te daca se fac pregatiri la scoala pentru aceste examene. Sunt profesori care ofera ajutor celor aflati in situatie de corigenta.
Deci, trebuie sa iti sustii examenele de corigenta. In caz contrar, ramai repetenta, ceea ce nu e prea placut. Succes!