| CriSSa537 a întrebat:

Hei! As dori opinia voastra despre influenta pe care o au filmele pentru adolescenti (nu xxx)in randul tinerilor de azi...cel mai bun si explicit raspuns fundita

Răspuns Câştigător
| Leptosome a răspuns:

Pai majoritatea filmelor de adolescenti au, cum sa zic, urmatorul plan de idei:
- personajul principal este prezentat drept un 'nimeni' (de cele mai multe ori o fata sau un baiat tocilar, antisocial, etc)
- aceasta/acesta intalneste un personaj rau, care pana la urma se dovedeste a fi perechea lor.
- prin minune, devin prieteni apropiati dupa un eveniment nesemnificativ
- au parte de jigniri de la prietenii persoanei populare. Dar ei se sustin intre ei si trec peste
- se pun impreuna si cam atat.
In concluzie: toate filmele pentru adolescenti, daca nu in mare parte, au ca scop optimismul. Insa lucrul asta le face rau la multi, lasandu-se pacaliti de chesti precum noroc sau alte tampenii in genul. Adolescentii ajung prea visatori, iar uneori vad in ei o persoana mult mai importanta decat este cazul.

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tinerii isi cauta false modele in aceste filme, pe care eu le consider o pierdere de timp.