| Ddeniii96 a întrebat:

Hei. as vrea sa slabesc, am 64 de kg. 16 ani, practic aerobic dar regim nu prea tin. mananc cam orice. o alta solutie careva?big grin

3 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Buna Deni, uite ce te sfatuiesc eu. Nu incerca cu ceai verde, ca am incercat si eu si mama mea. O data ce nu mai bei, te vei ingrasa. Nu stiu daca aerobicul e asa bun pentru slabit, ai putea incerca sa fugi (dar incearca sa nu te fortezi de la inceput) si cateva exerciti. Si eu am facut asa, Plus ca am putut manca ce vroiam, fara sa ma indop. Daca vrei sa mai vorbim ammy_lina93

| StigmatA a răspuns:

Depinde daca esti fata sau baiat.

Daca vrei sa slabesti ar trebui sa ai grija ce mananci, sa nu fie mai tarziu de ora 19.
Fara paine, dulciuri, etc.

Eu am avut 104 kg si acum am ajuns la 75... dar in 3-4 luni de zile ( am 21 ani, baiat)

Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos.

| ade2299 a răspuns:

Buna, Ddeniii96! Incearca sa nu faci doar aerobic. Un program fix de exercitii te va ajuta mult mai mult. Elimina painea, prajelile si tot ceea ce contine ciocolata din meniu si incearca sa nu mai mananci dupa 6-7 seara, cel tarziu. Apoi. ceaiul verde ajuta destul de mult.