| Raluca2334 a întrebat:

Hei! As vrea si eu niste staturi despre prieteni falsi... Ieri am fost in mall si am fost eu cu 3 fete, acolo ne.am întâlnit cu doi colegi care erau cei mai buni prieteni+3 fete care erau cu ei si erau insuportabile pentru noi cat si pentru ei. Am asteptat sa ne bage in seama... Dar nu au făcut.o, si nici noi. Plus ca nu ne.am întâlnit doar o data ne.am întâlnit de vreo 5 ori dar niciodată nu ne.au băgat in seama. Si seara când am ajuns acasă, am creat un grup pe fb si am discutat acolo ne.am certat rău. Ne.am înjurat si multe chestii. M.au dezamăgit, acum 3 luni clasa noastră s.a certat rău intre noi si s.a impartit clasa pe grupe. Noi 4 am format o grupa(eu cu o fata si ei doi) si ne spuneam orice. Chiar îmi pare rău dar nu cred ca ne vom impaca. Vreau urgent statusuri va rog. Multmesc anticipat. Dau fundacrying

Răspuns Câştigător
| Zedge a răspuns:

Vremurile bune iti aduc prieteni, vremurile rele ii incearca e favoritul meu.
Sincer eu mi-am dat seama ca mi-am irosit viata ajutandu-i pe cei pe care ii consideram prietenii mei, preocupandu-ma de problemele lor mai mult decat ale mele si care mi-a fost multumirea ca mi-au intors spatele cand am avut nevoie de ajutorul lor? Acum nu am multi prieteni dar cei putini care ii am stiu ca sunt de incredere, mai bine putini si adevarati decat multi si falsi.

1 răspuns:
| forthewicked a răspuns:

"Prietenii falsi sunt precum umbra noastra, stau aproape de noi cand mergem sub soare, dar ne parasesc instant atunci cand intram in intuneric"

"Sa razi des si mult; sa castigi respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor; sa castigi aprecierea criticilor onesti si sa induri tradarea prietenilor falsi; sa apreciezi frumusetea; sa vezi ce e mai bun in ceilalti; sa faci lumea un pic mai buna, fie printr-un copil sanatos, un petic de gradina sau o izbavire a conditiei sociale; sa stii ca macar viata unei singure alte persoane a fost mai usoara pentru ca tu ai trait. Asta inseamna sa reusesti".

"Prietenii falsi sunt mai rai decat cei mai aprigi dusmani"

"Iarta-ti intotdeauna dusmanii – nimic nu-i deranjeaza atat de mult"