| Haemoglobin a întrebat:

Hei happy as vrea si eu sa stiu cum sta treaba cu chakrele din corp, poate reuseste cineva sa imi explice ca de pe net nu am inteles nimic straight face

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Chakra este un concept filosofic care se referă la vârtejuri în formă de cerc care, conform medicinei indiene tradiționale, ar exista în corpul uman.Dar multi oameni de stinta au cautat si au dovedit ca de fapt nu exista asa ceva in corpu nostru.Doar cei de prin asia cred in asa ceva, si e posibil sa aiba chakra.Chakrele se mai definesc si centele energetice ale corpului, care sunt in numar de 7, iar cu mintea limpede leai putea controla,insa asta ar inseamna sa fi un clarvazator, sa poti vindeca oameni, etc.Asa ca nu iti fa griji ca nu ai putea sa iti deschizi cele 7 porti a chakrei tale.

1 răspuns:
| xXxGratixXx a răspuns:

Maeri are dreptate in ce spune doar ca, exista un doar e mult mai mult deatata sunt puncte de energie, si prin practica cum se spune se dezvolta, si inca multe altele dar nu am timpul necesar acum.