| anonim_4396 a întrebat:

HEI!
Astia care va stiti mai bine cu Instagram sa ma ajutati si pe mine cu ceva ce nu gasesc pe google raspuns laughing
Deci daca primesc mesaj de la o persoana pe Instagram si nu ne urmarim reciproc, acel mesaj este o poza(permite reluarea sau asa ceva), eu pot sa vad acea poza fara sa dau seen si fara sa se vada ca am deschis poza? laughing

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu vede!
Îți spun și de ce! Atunci când primesti un mesaj de la cineva si nu vă urmăriti reciproc pe Instagram, mesajul celuilalt apare la "Cereri de mesaje", nu intră direct in Inbox.
Dacă il deschizi (chiar poti să o faci, cu incredere, fiindcă nu va ști!),
sub poza/mesajul pe care ti l-a trimis, e specificat urmatorul text:

"Doresti să-i permiti lui X-lescu să-ți trimită mesaje de acum înainte? Va ști că ai văzut solicitarea sa DOAR dacă bifezi butonul "Acceptă". Tot acolo, ai parcă și butonul "Blochează". Dar, tu poti să ignori ambele variante.

Altfel spus, il poti deschide si citi linistit (ă) fiindcă nu ii dă cu seen, decât dacă apeși "Acceptă".

PS. Poti să-ți mai faci un cont de Instagram, iti trimiti singur(ă) mesaj, si poti verifica cele spuse de mine.

| Superman1243 a răspuns (pentru floresdemayo):

Da, ai dreptate asa este.
Dar daca E poza "permite reluarea" pot sa o deschid fără sa vadă ca e deschisă?

| floresdemayo a răspuns (pentru Superman1243):

Nu înteleg întrebarea ta. Ce vrei sa spui prin "permite reluarea"?

| Superman1243 a răspuns (pentru floresdemayo):

Adică mi-a trimis o poza care dispare(o pot deschide doar o data) vede dacă o deschid?

| floresdemayo a răspuns (pentru Superman1243):

O poza care dispare?!
Nu dispare nimic, din mesaje, decat dacă anulează el trimiterea!
Daca te referi la "story", da, vede, numele tuturor celor care i-au privit imaginea.

| Superman1243 a răspuns (pentru floresdemayo):

Https://youtube.com/watch?v=cjV1geqppMw&feature=share
La asta ma refer big grin poți sa apesi/vezi poza doar o data, daca apăs oare apare ca am văzut?
Și mersi fain ca ți-ai bătut capul aici big grin M-ai ajutat mult

6 răspunsuri:
| Dima_Alin_1998 a răspuns:

O sa vada ca ai deschis poza si ca ai lasat seen.