| GEEK a întrebat:

Hei.happy

Bun, deci eu nu o mai suport pe mama. x( E pur și simplu INSUPORTABILĂ, îi pasă doar de ea.winking
Ea nu e ca orice mamă, să îi explice copilului, ce e bine, ce e rău, ce trebuie să facă în viață. Eu niciodată, nu am avut o discuție cu ea, ca de la mamă la fiică, ea știe doar să strige, să înjure. etc.

Sinceră, am ajuns să o urăsc. -.-" Ea nu mă înțelege, cu ea nu pot să vorbesc, că ea din orice face mișto. oh go on
Niciodată, nu am avut un subiect de discuție cu ea, despre băieți, sau ceva de genul, tot ce știe ea, este să strige, să înjure, și să dea în mine. straight face

Zice că face multe pentru mine, da face, dar asta nu înseamnă că ea trebuie să se comporte așa urât cu mine. happy
Acum 10 minute, i-am zis să facem clătite împreună, dar ea nu are chef frate, a zis „ Ce ești proastă, la ora asta vrei clătite? ", m-am simțit foarte aiurea, să știu că ea nu vrea să facă nici o activitate, cu mine, sau să vorbim și noi, ca de la mamă la fiică, eu o iubesc, și o respect, dar ea câteodată, mă aduce la disperare, zi de zi certuri, înjurături.
Eu dacă am o problemă, de sănătate, sau o problemă, minoră, mă informez de pe internet, pentru că pe ea oricum nu o interesează, și mai mult mă ignoră, decât să mă ajute.

Îmi cer scuze, că trebuie să citiți atât, dar chiar nu mai știam ce să fac, simt și eu nevoia să vorbesc cu cineva.

Întrebare : Ce trebuie să fac? Chiar nu mă mai înțeleg cu ea.

Fundă.happy

Bye, bye.happy

Răspuns Câştigător
| MadalinNedelcu a răspuns:

Urat din partea ei. De ce mai faci un copil daca nu stii sa ii acorzi ingrijirea necesara, atentia si dragostea?! Nu pot intelege asemenea oameni. Imi pare rau pentru tine, nu sunt prea multe de facut decat sa astepti sa treaca timpul, sa te faci mai mare si sa o iei pe drumul tau. Ai mare grija de tine, si ce alegi in viata!

8 răspunsuri:
| MihaelaMiikii a răspuns:

Este complicat sad Incearca totusi sa o intelegi si pe ea, are o perioada mai proasta, daca tatal tau a plecat cu una straight face vorbeste cu ceea mai buna prietena a ta, sau bunica

| Sandra2571 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, e adevarat ca ai dreptate deoarece caracterul mamei tale nu este tocmai... cum sa spun. adecvat. Ar trebui sa insisti sa discuti cu ea serios! Scuze ca nu prea am spus cine stie ce, dar nu prea stiu si naah.

| Nudamnume a răspuns:

Incearca sa insisti,pentru ca orice mama isi iubeste copiii chiar daca noi suntem mai prostovani si credem ca nu e asa.Spune-i ca vrei o discutie serioasa si poate o sa inteleaga, sau daca nu merge vorbeste cu tatal tau. Poate ai incercat sa te dai in vorba cu ea dar daca mama ta este o fire glumeata atunci face doar glume. Daca ma insel eu atunci fa o greseala intentionata si da-i posibilitatea sa te certe(cearta pentru noi, copiii e o invatatura de la parinti). Daca nu merge asa, atunci apeleaza la un psiholog, ca el are tot timpul din lume sa te asculte. Sper ca te-am ajutat!

| GEEK explică (pentru Nudamnume):

Eu nu am tată, adică am, dar nu mai știu nimic de el, de câteva luni, pentru că el stă cu alta.

| Nudamnume a răspuns (pentru GEEK):

Aaa scuza-ma nu am vrut sa te simti prost...Dar incearca si la psiholog.

| GEEK explică (pentru Nudamnume):

Nu-i nici o problemă. kiss

| andruhhhh a răspuns:

Fi mai toleranta cu mama, cred ca ea trebuie tratata de depresie.

Orice mama isi iubeste copiii.
Sfatuieste-te cu o bunica, o matusa sau cu diriginta.
Cauta sa o intelegi, mama ta este nefericita in sufletul ei.
Vorbesye cu ea, fa ceva care sa-i atraga atentia.

| DenHeroO a răspuns:

Nu stiu, poate plecati ambii la un psiholog, deoarece relatia mama-copil este un lucru foarte importatn in viata fiecarui om. Bafta! happy