| rebeca7599 a întrebat:

Hei buna! Băiatul pe care il plac a aflat de la o prietenă ca il plac. Eu credeam ca si el mã place; adică mereu cand ne întâlneam întâmplator mã privea insistent si daca mã uitam si eu la el, își ascundea privirea. El este mai timid.
Ei, si de cand a aflat ca il plac mã ignora total. Prin asta vreau sa zic ca daca mã vede pe drum sau undeva, el nu mai trece pe acolo.:/ nici eu nu mai știu ce sa cred; eu am făcut primul pas și acum speram ceva de la ea; dar cum am zis, de cand a aflat mã ignora. ..de ce oare?!

Răspuns Câştigător
| pufuletziii a răspuns:

Poate e mai timid, sau poate nu simte la fel. Vorbeste cu el! Intreaba-l, si vezi ce zice. Altcumva nu vei aflabig grin Poate s-a simtit rusinat fata de tine, sau poate e doar confuzwinking.

3 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Fie e timid fie nu te place. Având în vedere că ai menționat deja că e timid probabil despre asta e vorba.

| Ritsuko a răspuns:

Poate ii este frica de o relatie.Ar trebui sa il prinzi pe undeva sa il intrebi chiar si daca mai puteti fi prieteni ca doar na nu sunteti in jungla sa nu puteti discuta ca doi oameni normali.Bafta!

| FaraSareDoi a răspuns:

Poate că nu te place, dudă.
Dacă l-ar interesa așa de tare, nu ar reacționa așa.
Cu toată timiditatea...nu te-ar ocoli dacă simte ceva pentru tine. E simplu.