| MaXaL a întrebat:

Hei,buna TPU, am si eu eu o problema.Anul trecut am fost cu o fata mai exact in luna Iunie si Iulie,tot era prea frumos,perfect,era un vis pana intr-o zi cand ne-am certat din cauza faptului ca raspundea greu la mesaje iar eu am acuzat-o ca ma inseala,ea a s-a suparat a zis ca s-a saturat de iluziile mele si toate astea,a doua zi a zis ca s-a terminat,au urmat multe mesaje, ne-am zis de toate unul altuia (nu injuraturi) o gramada de mesaje, eu o bateam la cap...pana cand a zis sa o las dracului in pace ca ea se intorcea si a zis ca m-ai rau fac..eu i-am zis ca o iubesc si sa nu uite asta.ea a zis la fel, am uitat-o, insa au trecut 3 saptamani si dintr-o data ma trezesc cu mesaj de la ea, ca de ce nu-i mai dau mesaje ca parca ziceam ca ramanem prieteni si chestii..am mai vorbit,ea inca ma iubeam, eu la fel, declaratii..chestii..intr-o seara m-am imbatat cu prietenii mei, si ea a cerut impacarea cred, iar eu am refuzat-o..ma-u dus niste prieteni acasa in noaptea aia, au anuntat-o de pe telefonul meu ca sunt beat..si ca vorbim maine.M-am trezit a doua zi,taiat pe toata mana stanga cu lama,din spusele prietenilor am reactionat urat dupa,iar asta ar fi cauza,dupa vreo cateva zile i am dat mesaj pe facebook,i-am dat o poza cu taieturile de pe mana,ea mi-a zis ca nu o impresionez si ca am facut toate shiturile si ca nu o impresionez,eu neintentionand sa fac asta, mi-a zis "ma dezgusti" am ramas socat m-am simtit ca ultimul prost de pe lume, i-am dat block. apoi a inceput scoala..nu ne salutam,nu ne vorbim,o vad deseori,pana ieri nu am simtit asta,adica era o cauza pierduta, acum parca m-am reindragostit de ea, nu am ce sa fac deoarece m a ranit cu acel "ma dezgusti" si ea ar trebui sa isi ceara scuze..pentru asta,nu stiu ce sa fac,am vazut ca se mai uita la mine,eu o ignoram,de fapt nu pot sa ma uit la ea,mi-am facut mult rau, m-am taiat de multe ori, iar eu nu faceam asta..as vrea sa fie tot ca inainte dar e cam imposibil, suntem amandoi orgoliosi si niciunul dintre noi nu va face nimic in privinta asta si nu stiu ce e de facut, ajutor va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In situatii ca astea nici nu e bine sa ceri sfaturi, ca fiecare om ar actiona diferit. Fa pur si simplu ce crezi ca e de facut, actioneaza dupa propriile principii si chiar a avut dreptate cand a zis ca nu o impresionezi, pentru ca doar un om prost, iarta-ma, se chinuie fizic din cauza altuia. In viata, mai ales ca baiat incearca sa fii puternic, altfel va profita de sinceritatea ta. Daca o iubesti si crezi ca o poti ierta dupa ce te-a ranit, "lupta" ca sa fii cu ea, daca e doar o iubire asa... cum sa ii zic "indragosteala" las-o balta. Din copilarii nu iese nimic serios si inca ceva - nu mai bea cat sa te imbeti, nu e bine si vezi si tu ca faci lucruri prostesti