| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Hei buna TPU! Ce carte imi recomandati sa citesc avand in vedere:
1.Am 11 ani.
2.Imi plac orice tip de carti.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă să citești aceste patru titluri din creația lui Ioan Dan.
„Curierul secret", „Cavalerii", „Taina cavalerilor", „Cavalerii ordinului Basarab".
Ultima ediție, a treia cred, a apărut în ultimii 10 ani.
Încearcă „Singur pe lume ", de Hector Malot; „Băieții din strada Pall" de Molnar Ferenc; orice titlu din creația autorilor Charles Dickens, Sir Walther Scott, Alexandre Dumas -tatăl; toate titlurile din scrierile lui Sven Hassel; scrierile lui Karl May, Fenimoore Cooper, Mark Twain, Mircea Eliade, Ion Minulescu, Grigore Băjenaru, Octav Desilla, Ionel Teodoreanu, MIhail Drumeș.

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti romanele lui James Clavell. Pe mine m-au fascinat cartile lui.

| TayZzZ a răspuns:

Pai eu iti recomand sa citesti seria de carti goosempumbs, sunt f interesante; cel putin eu citeam vreo 2 pe zi! sunt in jur de 23-24 carti despre fantome, monstri, varcolaci si chestii din'astea- sèer sa-ti placawinking

| IrisEu a răspuns (pentru TayZzZ):

Si eu le-am citit, sunt super-tari!

| IrisEu a răspuns:

Mie imi plac cele SF, incearca ceva gen: twilight, harry potter, nu plange sub clar de luna, jertfa (de Holly Black), fortele raului absolut, capcana, cercul secret, Eve, jocurile foamei...si asa mai departe. Mie mi-au placut!:*