| Andrya1999 a întrebat:

Hei, ce se intampla daca beau timp de o luna doar coca cola, fara sa mănânc, slabesc?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa slabesti, pentru ca 1 singura coca-cola are 16 lingurite de Zahar, dar poti sa faci diabet si sa nemancand atat de mult mori.

| Fatamuntilor a răspuns:

Te ingrasi.Un pahar de bautura carbo contine in jur de 20 lingurite zahar
Fa un experiment. Pune 20 lingurite cu zahar intr-un bol.Inmulteste cu numarul de pahare baute intr-o zi, X 30!
Crezi ca poti slabi in felul asta? Nu cred!

| OldSoul a răspuns:

Blondino, mai bine ramai asa cum esti.
Cocacola nu te ajuta cu nimic, cu atat mai putin sa slabesti, mai mult rau iti face.
Daca vrei sa slabesti consulta un nutritionist, sau, mai bine, renunta pentru inceput la astfel de sucuri ca au continut mare de zahar si chiar asta poate fi motivul pentru care poti avea unele probleme cu greutatea, si incearca sa mananci cat mai sanatos.

| Andrya1999 explică (pentru OldSoul):

Acum nu mai beau coca cola pentru ca nu imi mai place!

| OldSoul a răspuns (pentru Andrya1999):

Ma bucur sa aud asta!
E foarte bine ca ai renuntat, nu e tocmai sanatos.

| Aika十六 a răspuns:

Nu, dai ortu popii. Vrei sa slabesti, slabeste sanatos, asta daca nu vrei sa ajungi ori la spital ori moarta.
Coca cola este foarte nociva.

| Micutainalta a răspuns:

Cei cu tine fetito? Cum sa faci asa ceva? Nici nu apuci o luna de zile sa vezi daca slabesti sau nu, ca dai ortu popei in o zi doua d