| Infinityy a întrebat:

Hei :d.
Apelez la voi, pentru ca tot timpul ma ajutati :*.
Am o problema, abia am inceput scoala si vreau sa stiiu si eu cum sa retin mai usor ce invat. x_X
Eu dupa 2-3 zile uit... P.S. N VREAU PASTILE!
Fundaa pentru raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Andre3aCrystina a răspuns:

Pai incerca sa si intelegi ce inveti...nu trebuie sa inveti fiecare propozitie sau fraza in parte.Si inca ceva trebuie sa fi odihnit inainte sa te apuci de invatat ( adica nu cand vi imediat de la scoala sau seara tarziu). Bafta

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Asta pentru că înveți mecanic, și nu logic.

| drogh a răspuns:

Eu am o tehnică de învăţat. Mai întâi învăţ o frază şi o repet de multe ori, apoi alta şi iarăşi o repet, şi aşa mai departe până termin lecţia. Apoi, toată lecţia o zic oral pederost, apoi o scriu pe o foaie ca să ştiu că mă descurc, şi iar o recitesc. Pentru a nu uita, trebuie să citeşti de foarte multe ori lecţia pentru a ţi se întipări în memoriehee hee. Şi nu ai nevoie de pastile, nu au deloc un efect.

| marina1253 a răspuns:

Cum am vazut si un raspuns mai jos, tu inveti mecanic si iei nota mare apoi uiti. Recomandat este sa iei o nota mai mica dar macar stii ca ai luat pe ceea ce iti va ramane mai mult timp in cap.
Asa ne-a spus noua profesorul nostru de logica ieri.