| yayaya a întrebat:

Cum sa invat foarte repede si sa mi se para foarte usor sa nu uit in cateva zile si sa retin tot restul vietii ajutati-ma va rog!

1 răspuns:
| 9988 a răspuns:

Profesori de la mine de la scoala ne repeta intruna :,, Nu le tociti ca deveniti tocilari, nu invatati ca niste robotei ca in cateva zile o sa uitati tot ce ati invatat ci invatati cu logica ( fara sa le tocesti, fara sa le momerozi sau etc ) pentru ca daca le inveti cu logica atunci nu o sa le uiti peste cateva zile si o sa le inveti mai repede, mult mai repede! ( asta stiu de pe experienta mea, si eu le invatam adica le memoram la inceput dar acum dupa ce ne tot stresau profesori sa le invatat cu logica, am inceput sa le invat cu logica si am observat ca am terminat mai repede si nu le uitam asa de repede, si daca uiti unpic, daca ti le aminteste profesorul sau colegi in pauza o sa-ti aduci aminte cu siguranta ) ca de exemplu la geometrie, fiecare lectie predata de profesor ele se leaga una de lata, daca nu inveti fiecare lectie, o sa pierzi frul si nu o sa mai intelegi nimica, si toti copii in situatia asta dau de vina pe profesor ca nu predau bine in clasa, si in majoritatea problemelor de acest fel, nu profosori sunt de vina, ci copilul deoarece nu am invata atunci cand trebuiam si acum ii prea tarziu sa invete ca nu mai stie lectiel anterioare si o sa le incurce ca la Ploiesti ) Si astastiu numai de la profesori deoarece ei ne explica in fiecare ora! Hai sa-ti dau un sfat : Asculta de cel mai mare daca are dreptate deoarece el este trecut prin viata si stie mai bine decat tine care esti numai la inceputul vietii si la inceputul experientei )