| SerenaVDW a întrebat:

Hei.DAU FUNDA.HELP big grin
am 1.75 si 64 de kg si 15 ani.
vreau pana incepe scoala sa slabesc 7 kg. ( in 7 saptamani)
cum e vara si slabesti mai repede ma gandeam sa mananc
pepene cat mai mult,salate, etc si bineinteles sa fac sport (1-2 ore pe zi)
alte sugestii? ce ar/n-ar trebui sa mananc? chiar vreau sa reusesc desi stiu ca am o greutate ok, mi-am propus asta de mult si chiar vreau sa reusesc.
niste sfaturi va roghappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar ai o greutate ok. Ma rog, faci cum crezi tu, dar mie 7 kg mi se pare mult...
N-ar trebui sa mananci:
-paste
-cartofi(prea multi, si de loc prajiti)
-dulciuri
-nimic acidulat
-carne grasa
-branza topita(nu e sanatoasa)
Poti manca:
-supe
-salate de varza(si ciorba de varza)
-orez
-piept de pui
-branza de oaie
-iaurturi(dietetice)
Bea 2 litri de apa pe zi(APA, celelalte lichide nu intra la socoteala)
Vezi sa consumi cel putin 1000 de kcal pe zi.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Mergi la un nutritionist el te va ajuta, renunta la mancarurile grase, in ulei, snacksuri, mancaruri semipreparate, fast-food. Bafta!