| FUCKy0u a întrebat:

Hei.De ceva timp a intervenit rutina in viata mea.Fiecare zi e la fel.Prieteni adevarati nu prea am, nu am cu cine sa merg afara, cu cine sa stau.Nu prea imi plac oamenii, pentru ca eu mereu am fost criticata si judecata dupa aparente.Nimeni nu a avut rabdare sa ma cunoasca cu adevarat.Prietena mea pe care o stiu din clasa 1 nu ma considera cea mai buna prietena.Mereu m -am simtit ciudat...diferita.Si s -a dovedit ca sunt diferita si in gandire.Gandesc foarte matur pentru varsta mea si toata lumea cu care vorbesc zice ca am o gandire,, teroare " si ca ramane fara cuvinte si nu stiu ce.Am dat de probleme pe care le stiu doar eu si care m -au maturizat. Daca incep acum sa le spun parintilor nu ma vor crede.Nu ascult nici muzica de care asculta tineretul din ziua de azi.Am inceput sa adcult doar rap, dar nu rap din ala gen,, iti tai gatu '" ci din acela care vorbeste de viata, iubire, speranta...care pur si simplu m -a maturizat...Viata mea e tot la fel de ceva ani si am inceput sa ma plictisesc.Am mostenit talentul la scris si la desen, pictura de la parintii mei.Si de obicei ma retrag in lumea mea si in ultimul timp nici de pictat, nici de desenat si nici de scris nu am avut inspiratie.Inainte radeam ca o isterica, insa acum...Vara asta am fost in locuri unde trebuia sa ma distrez, dar tristetea interioara nu m -a lasat.Si acum nu stiu ce ar trebui sa fac.Pun pariu ca iar o sa fiu criticata.Nu ma plang in general, nu o fac pe matura de 30 de ani, spun doar ce zice lumea de mine.De consultat psihologul nu am de gand si nici sfaturi inutile si comune nu vreau.

21 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Draga mea, rap din-acela ce vorbește despre viață și așa mai departe ascultă toți puștanii. Matură nu ești, ești doar introvertită și te porți de parcă viața ta ar fi un chin. Deschide tu bine ochii că ai viața înainte și termină cu victimizările.

| FUCKy0u explică (pentru HolyPotato):

N-ai tu dreptu' sa ma judeci pe mine si nu ma lua cu,, draga mea''. Stii tu ce sunt eu.Multi destepti pe lume.Stii tu ce e viata mea? Ma victimizez si privesc viata cum vreau si cum am chef si,, draga mea'', crede-ma ca ce ai zis tu de rap nu-i chiar asa. Tinerii din ziua de astazi asculta muzica satanista si rock de obicei si rap doar pentru ca e la moda.

| HolyPotato a răspuns (pentru FUCKy0u):

Nu te-am judecat și nu mai sări așa ca arsă, te-ai simțit cu musca pe căciulă cumva? Eu ți-am dat un sfat. Dur, dar adevărat. Cu ce e viața ta un chin? spune-mi și mie că-s mai grea de cap.
Ai pus întrebarea asta ca să ce? La ce răspunsuri te așteptai?
Răspunde-mi și mie, te rog, la întrebările astea.

| FUCKy0u explică (pentru HolyPotato):

Nu ma simt cu musca pe nici o caciula si eu nu sar ca arsa, eu ma enervez.Asta e daca esti grea de cap, eu nu am ce sa-ti fac.Intrebarea pot sa o pun din ce motiv doresc. Poate fabulez ca sa vad reactia oamenilor si raspunsurile lor.N-am spus ca viata mea e un chin, daca citesti inca o data.

| HolyPotato a răspuns (pentru FUCKy0u):

Prin faptul că sari ca arsă mă refeream exact la faptul că te enervezi, dacă nu știi semnificația expresiei taci din gură.
N-ai spus că viața ta e un chin, dar asta se înțelege. Oricum, nu știu ce spune lumea, dar probabil că ești mai tăcută de felul tău ca atunci când vorbești numai imaturitate scoți din tine.

| FUCKy0u explică (pentru HolyPotato):

Scot numai imaturitati din mine, a? Cunoaste-ma, vezi ce scot din gura direct si apoi comenteaza ca am imaturitate in mine.Am dreptul sa ma port cum vreau, ca tot vorbim.Da, poate ca viata mea e un chin, dar nu e in nici un caz treaba ta, nici treaba lui x si nici a lui z.Si invata sa nu mai judeci dupa aparente, ai sa regreti la un momen dat.

| HolyPotato a răspuns (pentru FUCKy0u):

Dacă nu e treaba mea, nici al lui x nici al lui y de ce mai postezi această întrebare? Nu e nevoie să te cunosc, dacă erai o persoană matură răspundeai cu totul diferit și știai să-mi răspunzi adecvat cu ceea ce ți-am cerut să-mi spui, ca să nu mai zic că aduceai și argumente. Tu nu faci decât să te iei în gură și te crezi aia deșteaptă. Chiar dacă ai trecut tu prin ce știu eu ce greutăți ale vieții ăsta nu e un motiv pentru comportamentul tău și pun pariu că te porți așa și în viața de zi cu zi din moment ce nu ai niciun prieten. Nu da vina pe alții, dă-o pe tine!
Chiar dacă o să-mi dai ignore să știi că nu mă deranjează, va fi doar pentru că și tu recunoști adevărul.
O zi bună îți doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce ai scris tu aici nu este o întrebare, este mai mult o povestire scurtă despre viaţa ta. Nu cred că este nevoie să schimbi ceva. Sau te simţi dată la o parte de societate din cauză că tu gândeşti diferit? Vrei să ai aceeaşi gândire ca ceilalţi şi să faci parte dintr-o turmă obedientă care se adaptează la orice li se propune, în loc să gândească ei la o soluţie proprie? Prieteni adevăraţi n-o să ai nici dacă vei gândi altcumva, deoarece acum e fiecare pe cont propriu. Noţiunea de " prietenie " s-a transformat foarte mult în ultimii ani.

| Hevnoraak a răspuns:

Ce are dacă te plângi suntem aici să ascultăm şi la nevoie criticăm constructiv.
Eu mi-am făcut prieteni relativ banal vorbeam lumea mă asculta iar dacă le plăcea ce vorbesc atunci se apropiau şi aşa mi-am făcut câţiva prieteni.
Dar în general m-am obişnui să trăiesc singur.

| vali4789 a răspuns:

Eu nu inteleg faza asta cu ''N-a avut rabdare sa ma cunoasca''. Aici depinde de persoana ta daca le dai cu flith sau te comporti morocanos n-o sa-ti faci prea curand prieteni.Nici sa te crezi superior nu poti doar pentru ca gandesti u mai altfel decat ceilalti.Toti avem probleme.

| FUCKy0u explică (pentru vali4789):

Nu intelegi? Ce-i greu de inteles? Mi se pare ciudat ca mereu am incercat sa fiu o persoana ok si prietenoasa si draguta si nu mai stiu ce, si toti prietenii mei au fost niste nimicuri.Am ramas doar cu 1 prietena adevarata.Si eu nu ma cred superioara cu absolut nimic, daca citesti mai bine...

| vali4789 a răspuns:

Mie trebuie sa-mi explici de 2 ori eu sunt mai greu de cap... Dumnezeu a vrut sa ne intalnim aici sa ma luminezi u happy

| FUCKy0u explică (pentru vali4789):

Nu-i asa? happy

| vali4789 a răspuns (pentru FUCKy0u):

Ai apărut în viaţa mea exact când trebuia
O privire a fost de-ajuns să înţeleg ce-i dragostea

| FUCKy0u explică (pentru vali4789):

Si...tu chiar crezi ca esti interesant?

| vali4789 a răspuns (pentru FUCKy0u):

Uneori da alteori nu...sa inteleg acum ca nu? ok. Mi-ai ranit inima sad

| FUCKy0u explică (pentru vali4789):

Mi-ai ranit timpu'

| vali4789 a răspuns (pentru FUCKy0u):

Timpul se pierde draga.La fel ca tine de altfel esti o cauza pierduta.Hai o zi buna te pup

| FUCKy0u explică (pentru vali4789):

Cu ce sunt eu o cauza pierduta, draga?

| deeah2elen a răspuns:

Stai linistita,nu esti diferita! Ca sa ajungi sa te bucuri in interior, trebuie sa te bucuri si pe dinafara! Fa o schimbare la tine de ordin fizic: frizura noua, haine mai colorate, rearanjeaza obiectele din camera ta si exista muzica de relaxare sau clasica *recomand tchaikovsky*, ce te vor ajuta sa-ti asezi gandurile!

| RoXynuta a răspuns:

Buna! Nu cred ca e ceva rau ca esti putin mai matura,pentru ca,din cate am inteles eu,tu ai trecut prin anumite lucruri prin care altii poate nu au trecut,iar in legatura cu muzica, fiecare avem gusturi diferite, mie de exemplu imi place muzica mai lenta, altora poate rock-ul, etc.Si eu am doar o prietena adevarata, iar cu celelalte ies afara si ne intelegem.Si mie la inceput mi s-au parut rele,dar pe parcurs am inteles ca nu toata lumea e ca mine si trebuie sa stau si cu persoanele cu care nu ma inteleg extraordinar,altfel ce fac, o sa stau toata viata in casa? Eu ti-as recomanda sa mai iesi si tu pe afara cu prietenii tai, sa te bucuri de fiecare loc pe care in vizitezi, sa faci lucruri care iti plac, etc.Nu trebuie sa te refugiezi in tine. Sper ca ti-am fost de folos!