| minjixy a întrebat:

Hei. De ceva timp se tot uita un baiat cu un an mai mare la mine si se uita insistent de fiecare data cand ma vede prin liceu. Am inceput sa ma uit si eu la el si am cam inceput sa am sentimente pentru el. Nu ne cunoastem, nu am vorbit niciodata si chiar daca vreau sa vorbesc cu el, nu am destul curaj sa o fac. Nu m-am indragostit de fizicul lui, sa nu se inteleaga altceva, doar ca nu stiu, pur si simplu imi place. Ce sa faaac?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Zambeste-i, da-i de inteles prin privire ca vrei sa te abordeze si poate isi va face el curaj s-o faca.

| Freya1 a răspuns:

In adolescenta si mai ales la liceu mereu se intampla asta.
Daca nu ai curaj sa vorbesti cu el fata in fata gaeste-i un cont de socializare unde sa incepi sa te faci remarcata apoi incet ve-ti incepe sa vorbiti si fata in fata.

| OldSoul a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cel mai bine ar fi sa-l saluti discret cu mana, cand vezi ca te priveste.
Asta e o invitatie sa vina, sa discute cu tine, daca nu o face, inseamna ca fie e timid, fie nu stie ce vrea.

| AlexCristi97 a răspuns:

De acord cu LonerWolf. Il saluti cu mana sau cand treci pe langa el zambesti si zici salut. E un semn clar ca l-ai observat si ar trebui sa faca el urmatorul pas. Vezi si care e reactia lui, il mai saluti si daca vezi ca se uita tot mai mult dupa tine, iti zambeste dar nu face nimic mai mult probabil e timid si ai putea sa ii scrii tu pe Facebook sau ceva. Mai poti sa ii dai like la poze si sa vezi daca iti da inapoi, dar ar trebui sa fiti mai maturi si sa nu faceti "jocuri" de clasa a 6-a.