| Djlsghtnquuw a întrebat:

Hei :*. De vreo 3 zile vorbesc cu un baiat cu 3 ani mai mare ca mine.Eu sunt intr; o relatie, dar totusi, eu vreau sa fim prieteni.deocamdata happy. Dar nu stiu ce e cu el, de la un timp are fite, sau poate ca avea dinainte si nu mi; am dat seama.Imi spune ca ma comport ca o copila de 2 ani, si se supara cand ma supar.Mai multi mi'au spus ca ma place, doar ca mereu ma cert cu el pentru ca nu ii place cum " vorbesc". Ce sa fac? Sa il las in pace? :-s.Mersi,si dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| fgch a răspuns:

Ok, il cunosti de doar 3 zile, deci nu prea stii cum e el tongue Dar, daca u zici ca te place, si u momentan ai o relatie, atunci ma gandesc ca el e "gelos" pe faza asta :p. Iti vorbeste "de sus", se comporta mai ciudat pentru ca noi baietii avem ceea ce se numeste "ego", si in opinia lui nu vrea sa para "looser"(daca intelegi ce vreau sa spun). Acum poti sa faci 2 chestiihee hee :
1. Daca vrei sa ramaneti doar prieteni si atat, nimic mai mult in viitorul apropiat, spune-i ca relatia ta cu actualul merge bine, si ca pe el il consideri doar amic
2. Daca vrei ca pe viitor sa aveti ceva mai mult decat o relatie amicala acordai mai multa atentie, si chiar daca iti vorbeste mai aiurea, gandeste-te ca e doar ego-ul(sau tipu chiar e nesi, caz in care ar fi bine sa il lasi in pace), si ca lui de fapt ii place de tine.si spune-i ca poate pe viitor se intampla ceva mai mult intre voi, doar ca momentan vrei sa vezi cum decurg lucrurile cu actualu.
Bafta big grin