| IDoNotKnow a întrebat:

Hei,fetelor! Am o problema... Ca adolescenta, ador sa vorbesc la telefon.Si vorbesc doar cu colege,dar tatal meu imi spune mai mereu: "Lasa baietii!" si multe chestii de genu'. Eu am nevoie sa imi ziceti voi cum as putea sa ii explic ca nu vreau decat sa socializez cu tipi, nu vreau relatii. Vreau sa pot vorbi cu un baiat fra ca taica-miu sa zica ca nu stiu ce...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ar trebui sa-i dai telefonul sa auda vocea, sa stie cu cine vorbesti. Nu e rau sa-ti cunoasca prietenele. Vezi si tu cite se intimpla! Asa, va capata si incredere in tine.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Fiecare parinte isi vrea binele copilului iar tatal tau probabil nici n-a simtit cand a trecut timpul de pe vremea cand erai doar o fetita si se obisnuieste greu cu ideea. O sa treaca de la sine.

| Mikutza98 a răspuns:

Si mie mi se intimpla asa. Tot timplul cind vorbesc la telefon sau daca nu vreau sa ma duc la scoala imbracata cu o haina care mie nu imi place sau vorbesc pe net cu prietenele imi zic ca vorbesc cu baieti sau ma imbrac frumos ca sa ma vada beietii. Nici eu nu prea stiu ce sa fac. Cred ca ar trebui sa-i dai telefonul tatalui tau si sa se uiote la numere sau sa asculte vocea persoanei cu care vorbesti. Sau spune-i pur si simplu ca nu vorbesti cu beieti ci cu fete.