| Ea.e. a întrebat:

Hei. Il cunosc pe un baiat mai mare ca mine cu un an si la un moment dat imi placuse de el, nu mult pentru ca aflasem ca avea iubita. Dintr-o data am vazut ca m-a bagat in lista lui de mess( si nu a aflat niciodata ca l-am placut). Si in ultima vreme se cam uita dupa mine, a mai racit relatia cu prietena lui. Dar noi nu prea mai vorbim ca mie nu-mi mai place de el.
nu stiu ce sa cred in situatia asta.
Ce as putea face luand in calcul orice posibilitate( dar nu vreau sa ma bag in relatia lor, ca doar nu-mi mai place de el).
Si va rog fara raspunsuri de genu' : " vb cu el si spune-i ca nu vrei sa isi strice relatia, bla bla". Mai concret fara tampenii din astea.

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pai daca nu-ti mai place de el nu are rost sa te bagi intre ei.

| User a răspuns:

@ankhu daca se da la tine, il respingi. ce e asa greu?tongue

| roox a răspuns:

Nu'l bagi în seamă... da©a' întrebi dacă te place, va crede că tu îl placi happy
când se uită la tine te prefaci că nu l'ai văzut ohappy

| Shery a răspuns:

Eu i-as zice: "Hey, pustiu! Ma placi sau ceva in genu?!". Daca zice ca da, atunci i-as zice: "Pai ia vezi, sa nu ma mai placi!" laughing

| Ea.e. explică:

Pai nu ma bag intre ei, el se uita mereu dupa mine... si nu stiu ce sa fac daca s-ar intampla ceva neplacut.

| Ea.e. explică:

Mai nu am spus nimanui ca imi place si nici nu prea vb cu el tare.

si app nu e genu' ala de baiat. e un baiat super de treaba happy

| Camy_5455 a răspuns:

Nu te teme ca majoritatea baietilor se uita dupa fete nu conteaza daca are prietena sau nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai spus cuiva ca il placi?
Exista cazuri in care baietii daca afla ca ii placi vor doar sa isi bata joc de tine.Cand vorbesti cu el(chiar daca nu iti mai place de el)trebuie sa fii linistita si sa nu-i raspunzi avansurilor provocator.
Asa o sa vada ca n u are de cine sa isi bata joc si o sa sa te lase in pace.

Sper ca am fost de ajutor.
Pa, pa.

| InGeR aLb a răspuns:

Pai ai spui ca iti place de el si sa faca ce vrea inima lui ori sa ramana cu prietena lui ori sa se desparta sa fie cu tine.Nici macar nu stiu ce am zis aici am doar 9 ani:d