| Izomer a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 2 luni cu un baiat.El fiind cam toata ziua la lucru,nu prea reusim sa vorbim,iar seara cand sa vorbeasca cu mine,imi dispare mie cheful de vorba. Pe scurt,relatia dintre noi nu mai e ca la inceput,s-a cam racit. In ultima vreme,imi petrec vremea voribind amiceste cu un baiat,acum, student la medicina in anul 1. Vorbim fel de fel de chestii, chiar daca nu suntem impreuna.Parintii mei il cunosc,si chiar il plac,insa eu nu stiu ce sa fac! Pot sa spun,ca imi place si mie sa vorbesc cu el,imi place cum vobeste,imi place si ma face sa ma simt bine vorbind cu el.
Ce pot sa fac!? Va rog,sa nu imi spuneti sa fac ce imi spune inima, e cam dificil

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asta nu este relatie!

| girlpoisson555 a răspuns:

Zici ca noi si faci ca tine, daca intelegi cum zic.
Din moment ce tu ai inceput sa vorbesti cu un al 2-lea baiat, inseamna ca interesul pentru primul a scazut cam mult, caci daca il placeai asa mult, si iti era de el, aveai doar pentru el ochi, asa ca. explica-i primului cum sta treaba, poti pomeni de al 2-lea spunand ca el isi face timp pentru tine si chestii gen. Acuma tu stii ce si cum sta treaba cu sentimentele. Gandeste-te ca al 2-lea incepe facultatea, iar la medicina nu e asa usor, deci si el v-a sta prost cu timpul.
Alege ce iubesti si iubeste ce-ai ales. big grin
Take care.

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

E ceva greu, dar daca totusi te simti mai comod, plus ca parintii il indragesc, incearca cu al 2-lea baiat. E parerea mea)) Bafta!

| Gabriel_Puican_1991 a răspuns:

Raspunsul e simplu... daca il placeai pe primul, nu mai aveai ochi pentru al 2-lea

Termin-o amical cu primul, ia-ti timp sa "il plangi" si daca inca te intelegi bine cu tipul asta de la medicina si el te place (nu sunteti doar prieteni) go ahead!
In plus, ai tot timpul sa gresesti, nu te agata de un tip ca si cum este ultima ta salvare, pentru ca il sperii happy

| nutellasicobreala a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, din cate vad ai inceput sa-l simpatizezi pe acel baiat de la medicina, ceea ce inseamna ca nu prea mai ai sentimente puternice pentru actualul tau prieten. Si partea in care spui ca iti dispare cheful cand trebuie sa vorbesti cu el, intareste ce am spus anterior.
Ai putea sa incerci ceva nou cu prietenul tau, sa mai schimbati putin relatia pentru ca din cate vad eu sunteti afectati de monotonie.
Daca nu merge nici dupa ce ati incercat sa faceti ceva nou, eu zic sa te axezi mai mult pe baiatul de la medicina si sa vezi ce iese. Mult succes!