| Cristian110194 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. e legat de o fata.Acum 2 ani am cunoscut'o. ea e mai mica cu 2 ani ca mine. un coleg mi-a tot zis ca se uita la mine si asa.Am luat idu ei zicand ca e pentru un alt coleg.de aici s-a intamplat totu' pe dos. cei 2 au ajuns sa fie impreuna. ce'i drept pentru scurt timp. iar apoi mi-a zis ca ei de fapt ii placuse de mine.Am fost pana la urma impreuna dar la fel.pentru putin timp, s-au bagat altii si ne-am certat, nu ne-am mai vorbit.cand am inceput din nou acum de curand sa vorbim din nou.parea totu bine. dar mi-a zis ca nu ma poate face fericit ca ma vede doar ca prieten.intelegeam treaba asta daca nu ii spunea unui prieten de a meu ca inca ii mai place de mine. ei dupa asta am aflat ca e impreuna cu unu baiat. ma rog populuar DJ,. in fine...ideea ca a trecut 2 ani. dar si acum o am in minte.ma gandeasc doar la ea.am si visat'o de cateva ori...cand am fost pe punctu' de a trece peste imi aduceam aminte.sau o visam.Nu stiu cum dar mi-a ramas in minte. fata de alte fete. nu stiu are ceva ea si nu mi-o pot scoate din minte. ultima data s-a terminat urat.si as vrea sa fac cumva sa refac relatia. orice sfat e bine venit.Va multumesc!

1 răspuns:
| Valeria_Micleuşanu_1993 a răspuns:

Complicat la tine... Poti sa o faci nitel geloasa,prefa-te ca te intilnesti cu o oarecare fata,fa un alt profil Facebook cu nume de fata si scrieti comentarii super faine,trezeste gelozia in ea,apoi invit-o in oras cu pretextul ca sa ramineti prieteni,ca nu doresti sa fii dusman cu nimeni,ca e buna ideea,dar fii indiferent la acea intilnirea,fa-o sa vada si sa creada ca te-ai schimbat,dar in acelasi timp cocheteaza cu ea,fa-o sa se apropie,iar cind se va apropia indeparteazo. Vorbeste cit mai des cu ea,fai surprize,lucruri imprevizibile, dupa care zii ca o iubesti si renunta. EA singura se va intoarce, Bafta!
http://valeriamicleusanu.blogspot.com/