| TeardropsOnMyGuitar a întrebat:

Hei lume![DAU FUNDITA]In seara asta am foarte multe de facut si nu stiu cum sa-mi organizez timpul![Am de scris in caietul de lecturi(cam 10 povesti si 10 poezii-trebuie sa le povestesc/comentez); de invatat la fizica(Sa prezint 2 teme la alegere+experimente; de invatat la cultura civica(dam test din zeci de lectii)]Si nu cred ca am timp sa le fac pe toate! Sa aman nu pot, pentru ca imi trebuiesc toate, maine! Cum sa-mi organizez timpul in seara/noaptea asta in asa fel incat sa le termin pe toate si sa am timp sa si dorm? Please Help Mesad[o pun din nou, pentru ca pe cealalta am postat'o anonim si nu o sa pot sa dau fundita]

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Pai incepe de acum cu acele povesti de scris si comentat pe care incearca sa te incadrezi sa le scrii in maxim 2 ore
apoi apuca-te sa inveti la fizica si sa faci tot ce tine de aceasta materie (1 ora maxim)
dupa incepe sa invati la civica -ia lectie cu lectie si invata esentialul dar nu uita de micile amanunte (2 ore maxim)
Uite nu te ambala ai destul timp si cam pe la 1 ar trebui sa fii gata cu tot daca stii ce ai de facut si daca te vei misca eficient
pont:indeparteaza orice te-ar putea distrage gen:telefon, tv, calculator nimic deschis astfel sa te poti concectra, deschide larg geamul si respira adanc pentru o mai buna memorare (chiar ajuta acest exercitiu) incearca sa rontai ceva in timp ce scrii pentru ca sa nu iei pauze de masa interminabile. fa-ti acum un dus rapid si apuca-te de treaba
spor la treaba (fundita?)
du

3 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

În legătură cu caietul de lecturi, ia - le de pe net. Ştiu, nu -i corect deloc, dar asta e. E prima şi ultima dată. Învaţă bine la cultură, civică şi încearcă să faci şi la fizică. Sper că am fost de ajutor. sad. Mult succes! sad

| Cσσкiє a răspuns:

Fă la fizică şi română în seara asta, iar mâine dimineaţă până la 11 învaţă la civică. Succes!

| Audrey. a răspuns:

Iti propun sa povestesti/comentezi, apoi sa scrii la fizica si in cele din urma sa iti inveti la civica. De invatat la fizica, n-ai de ce sa-ti faci griji, inveti scriind.happy. Succes.