| AlexandraV15 a întrebat:

Hei straight face ma simt nasol si am nevoie de ajutor ca sa stiu ce sa fac pe viitor. De fiecare data cand incerc sa ma imprietenesc cu un baiat (fara sa imi placa de el, just friend) vorbeste e 2-3 ori cu mine si pe urma se face ca nu ma mai vede. Si asta am patit la absoluuut toti! Spre exemplu cand vorbesc cu ei sau chestii d-astea il intreb: Ce face? Ce ora are prima? Chestii normale, ce-ai facut in weekend etc. Si dupa putin timp a terminat-o cu mine. Acum o luna mi-a placut rau de un baiat de aceeasi varsta, am comunicat cu el mult si cand i-am zis mama are o problema de sanatate si ca sunt suparata foc a zis: Se mai intampla...si de atunci nu salut, nu neata, nu nimic. Cu ce gresesc eu la caracterul meu? Spre exemplu am 2 fete in clasa care vorbesc tot cu baietii cu care am incercat sa ma imprietenesc si se inteleg de minune. Stiu ca prima oara ele au facut in fata lor o gluma despre "sex" si au inceput sa rada. Una din ele si-a luat un prezervativ la ea, si l-a pus pe pumn si incepuse sa o pipaie pe ce-a de a doua pe sani. Si fetele astea sunt cele mai populare din liceu doar pentru ca fac glume perverse. Stiu ca si eu m-as integra intre toti cu astfel de caracter, dar nu vreau. Ele se mai pupa si pe gura cu alti baieti eu nu vreau sa fac d-astea pentru ce? Pentru a impresiona? Help, ce trebuie sa fac ca a nu mai fiu vazuta in fata lor o "plictisitoare"? Ce sa schimb la caracter? Nu ma luati cu: Fii ca alea 2 sau: Vrei neaparat prieteni baieti dar iti zic eu, lasa-i. Nu vreau sa aud d-astea, vreau sa fiu genul ala de persoana mai "wow" nu "mda..si fraierica aia". Sunt sociabila dar tot degeaba, ca eu vorbesc lucruri normale nu despre prostii si astea. Cum credeti ca ar trebui sa ma schimb la caracter? Repet, nu-mi ziceti sa fiu ca alea 2 fete! Prin alte metode. Dau funda :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de ales intre cele 2 "P". Ori pitipoanca ori pictisitoare. Ceva la mijloc nu exista. Cei inteligenti sau ceva de genul sunt bagati tot in oala cu cei plictisitori. DOar hahalere ca alea par "interesante". Evident tot de inapti ca ele.

| AlexandraV15 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu-s vreo tocilara. Am media acum pe semestrul 1 de la 8, 50 in sus nu am media de 10 ca sa zici mda..tocilara,plictisitoare. Tin la gluma fac glume si nu-s glume ''by 2009'' ca sa zic asa. Adica persoanele care n-au in hormon dependenta de sex, bine-nteles ca nu tine la glume nereferitoare la sex. Am observat ca in liceul meu poate sa fie gluma cu o secunda in urma nascocita, daca nu e despre sex poti sa mori linistit. straight face Faza e ca si zona ar mai putea fi. Liceul e in Pantelimon, in Pantelimon sunt numai mosi care au patratele in fata de la atata alcool si batranete dar se dau la fete de 15-16-17-18 ani. Mie cineva mi-a spus sa ma duc la ei sa ii iau cu dulcegarii copilaresti sa ii iau in brate dar chestiile astea le faceam pe la 8-9 ani, m-am maturizat, plus ca odata am imbracisat un baiat si mi-au zis colegii ca pe interes sau vreau sa fac sex. Foarte amuzant din partea lor. Sa deschidem hazul si sa intre geamul, vorba mamei laughing straight face Adica what the hell? Astea doua din clasa vin cu prezervative la scoala, se comporta de parca ar fi dependente de (.) dar hai sa nu zic vreo prostie happy si tot eu sunt aia pasionata de sex. Intr-un cuvant, nici daca as vrea sa fiu ca ele n-as putea, ca deh, as fi c*** straight face

| AlexandraV15 explică (pentru anonim_4396):

Scuze am vrut sa zic *au in hormon dependenta de sex* si *tin* nu tine. Sunt pe telefon si ma corecteaza tastatura.

| MirunaL2002 a răspuns:

Pai, cel mai bine e sa cauti un baiat, care are cam tot ce iti doresti tu. Apoi, va intalniti pe la scoala ( daca sunteti la aceeasi scoala) sau prin oras dar cu un motiv anume ( gen...sa iti cumperi ceva sau nu stiu, gasesti tu motive mai bune) Si apoi o dati in relatii si vezi cum sta cu viata amoroasa si apoi bati apropuri si, gata! Poate iese, eu asa fac mereu. Trebuie sa gasesti un baiat care sa te accepte asa cum esti. Succes!