| anonim_4396 a întrebat:

Hei, nu credeam ca voi face asta vreodata dar se pare ca am nevoie de niste sfaturi.
Anul asta a fost unul ciudat pentru mine, incepand cu mutarea mea la scoala noua. Acolo mi-am dat seama ca nu ma simt bine, deoarece. de fapt eu eram problema, eu sunt cel care i-a judecat dupa felul cum se purtau, i-am inlaturat pe toti de langa mine astfel sa raman singur, credeam ca e mai bine asa, in iarna asta am intrat intr-o depresie adanca din care credeam ca nu voi iesi, mi-am pierdut credinta, speranta, tot. Dar pana la urma am reusit fara sa imi dau seama, deja eram un fel de masinarie de invatat avand in vedere ca am avut examen, toata lumea ma judeca, dar deja nu mai imi pasa.
Bun, revenim in prezent : Inainte sa-mi dau examenele eram epuizat, nu mai puteam face nimic, eram calm doar dupa ce luam medicamente si a fost un soc pentru mine. Dar problemele din prezent abia acum vin. Din pacate nu am avut rezultatele asteptate mai ales dupa ce m-am straduit atat, am intrat la liceul pe care nu l-am vrut, si acum imi este rusine. Imi este rusine de cine sunt, ma ascund de lumea pe care o cunosc pe strada. imi inchisesem contul de facebook ca sa ma rup de tot, de lume si sa uite de existenta mea. Adevarul e ca acum sunt in aceeiasi stare pe care am avut-o inainte de examen, ametesc foarte des, tremur, sunt foarte obosit, am slabit cateva kg, nu am pofta de mancare, nu vorbesc cu nimeni, imi schimb starea des. Habar nu am ce sa fac.

1 răspuns:
| FiftyShades99 a răspuns:

Hei,in primul rand nu mai gandi asa. Cred ca toti am fost dezamagiti la un moment dat, insa am trecut peste.Si ce daca ai intrat la liceul la care nu voiai? Vei trage tare in primul semestru, astfel incat din al doilea sa mergi la liceul dorit. Cat despre starea ta de acum...hm,incearca sa socializezi din nou, sa iesi in orasi, sa iti faci o prietena si asa mai departe.E pacat sa nu te bucuri de anii astia si mai ales de vacanta. big grin