| Mysteriouswomen a întrebat:

Hei happy
Nu stiu ce sa mai cred. Imi place de un coleg care a stat in banca cu mine, insa el s-a mutat cu un prieten la insistentele prietenului sau si a doamnei diriginte pentru ca vorbea in ore. Eu il plac foarte mult. Cred ca si el ma place putin putin pentru ca mereu cand vorbesc cu cei din jur se uita la mine, asculta tot ce spun, e atent la orice detaliu, ma intreaba mereu daca vreau ceva. Insa cand ma uit la el intoarce capu.sad Iar el cand se uita la mine si incep sa ma uit la el lasa capul jos. Stiu ca este timid, si eu sunt, tocmai de asta nu stiu cum sa fac primul pas sau sa-l ajut sa faca el primul pas. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Spune-i ca-l iubesti.
Fi sincera, spune ceea ce simti.
Pa, pa.

| YouLastEpicalWord a răspuns:

Spune-i ca il placi..altfel el nu va sti ce simti tu si s-ar putea sa caute pe altcineva. Sti vorba aia cu rusinea mori de foame. Funda?

| MihaiDaniel18 a răspuns:

1) Nu e bine sa ai o relatie cu un coleg de clasa, parerea mea. Pentru ca va vedeti des si alte chestii
2) Fa-l sa vina la tine fara a face tu primul pas.,, Trage" priviri asupra lui cu un zambet subtirel.
3) Daca nici cu varianta 2 nu merge, fi sincera, du-te la el si spune-i ce simti.