| Analis a întrebat:

Hei,nu știu sincer cum as putea sa încep asa e destul de ciudat sa vb despre asta aici pe net, dar am decis sa o fac.Pt început am cu cine vb despre asta am si vb, dar am zis sa mai aud si alte sfaturi.
Povestea mea începe acum 7-8 luni când am cunoscut un băiat pe internet care era la 2 km de mine din același oras, ei bine nu chiar oras, eu stau langa oras la 10 minute, iar el in oras oras.Am început sa vb si am fost impreuna toată vara, tin sa precizez ca pana vara aceasta eram foarte antisociala, nu ieșeam din casa, nu aveam prieteni, toate verile le petreceam in casa, iar de când am ieșit cu el pentru ca ieșeam la bine acolo intr-un loc de joaca, dar nu numai ne plimbam si cu biciclete si tot asa. O relație ff frumosa, din princina lui am început sa ies mult mai mult din casa, sa imi fac prieteni si sa am o vara frumosa, insa nu cum as fi vrut, mama mea si tatăl meu nu au idee despre el, nici nu știu ca a existat in viața mea, dacă ar aflat nu m-ar certa din contra le-ar placea, doar ca eu sunt in clasa a 8 a si am examen.Eu inca mai vb cu el,suntem oarecum impreuna, dar nu chiar pentru ca am vrut puțin spațiu ca sa învăț, dar eu acum vb mult cu el si cred ca o sa fim iar impreuna, problema este ca el are un grup foarte bun de prieteni cu care face de toate si as vrea si eu sa fiu ca ei, dar nu am cu cine, credeți ca ar trebui sa îi cer sa ieșim (el m-a mai invitat cu el pe afara, dar nu m-am dus eu)ei fac petreceri mai mereu unii la altii si as vreau si eu mult de tot.Cum as putea sa îi spun mamei?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci problema este ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta? Pai ai zis ca s-ar bucura, poti sa vorbesti cu ea, daca te-ar lasa sa mergi pe la el la diverse evenimente. Daca nu... nu este nicio problema, te concentrezi pe invatat, in timp ce vorbesti cu el si. timpul o sa treaca, o sa va faceti mai mari si apoi o sa puteti sa va intalniti mai des ^_^

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca trebuei sa te focusezi pe carte, mai ales ca esti clasa a VIII-a si ai un examen greu care ar putea sa-ti distruga viata si cariera, daca nu intri la un liceu bun.
Prieteni iti poti face oricand, dar cu examenul asta nu te mai intalnesti vreodata.
Daca as fi in locul mamei tale, ti-as interzice categoric intalnirile si pierderea timpului inutil.
Vei avea timp destul, DUPA examen.

| NarcisIfrim a răspuns:

Da exact. Daca nu ai cu cine, spune-i sa te ia cu el.Sigur te-ar lua.
Arata-i mamei tale ca inveti pentru examen, si cunosti tot ce ai de invatat si nu ai probleme cu asta, si sunt sigur ca te-ar lasa. daca stie ca nu ai probleme la invatat.