| Alina398 a întrebat:

Hei. Am mai pus odata intrebarea, dar nu stiu ce s-a intamplat pentru ca astept de vreo 20 de minute si nu a aparut, poate este vreo probelma de la ei. Oricum, ideea era urmatoarea. Am o sora mai mica, de 15 ani jumate care a avut de curand primul sarut cu iubitul ei. Ei sunt impreuna de un an, desi au avut ceva complicatii. Il stia de mai mult timp doar ca a fost plecat 2 ani din tara si abia la sfarsitul verii a revenit. Si da se cunosteau si in realitate, doar ca atunci erau doar prieteni. El este mai mare decat ea cu un an. Faza e ca mamei i s-a parut ciudat sa se sarute si sa se tina in brate, iar pe ea a cam demoralizat-o chestia asta. Mi se pare normal totusi la 15 ani jumate sa ai primul sarut, mai ales ca ei asteptau asta de un an. Iar el este chiar ok. Adica pare mai timid, dar de fapt cred ca ar mancao toata de draga ce ii e laughing Oricum, ea a vrut si alte pareri pentru ca s-a certat cu mama din cauza asta si i-a spus ca acum copii sunt mult mai maturi decat erau pe vremea ei si tot felul de chestii de genul. Asteptam pareri si sfaturi. Cum sa o convinga pe mama ca nu a facut nimic rau? A fost doar un sarut inocent intre doi pusti care se iubesc. Sunt la liceu si cred ca perioada asta e cea mai potrivita sa profite de adolescenta si sa descopere iubirea.

3 răspunsuri:
| DiaaaaBlondii a răspuns:

Heei kiss Dragutza povestea, si dragut faptul ca o ajuti pe surioara ta kiss! totusi ..Eu zic sa discuti tu cu mama ta despre asta. sa ii spui ca vremurile s-au cam schimbat si nu e ca si pe vremea ei cand parintii te pobligau sa intrii virgina in biserica(bine, nu ii zice chiar asalaughing ), si mai zii ca la varsta ei, nu ar avea de ce sa sufere din dragoste pentru ca nah..intr-adevar exista un atasament fata de o persoana de sex opus la varsta asta, si senzatia aia de ocrotire, ca te simti iubita, ca-ti poarta cineva de grija etc. explica-i ca prin chestia asta nu neaparat pare "matura" cum a zis si ea.pur si simplu vrea sa vada cum e, ca respectivul e un baiat dragut, stie cum sa comporte cu ea.
sper ca ti-am fost de folos kiss

| Fatarap a răspuns:

Am o prietena care a avut primul ei sarut la 12 ani, tipa si fumeaza + ca cel cu care sa sarutat are 18 ani straight face ce parere mai ai de asta?

| Alina398 explică (pentru Fatarap):

Ca da dovada de inconstienta si nu mai are mult pana ajunge in pragul sex-ului. Viata ruinata. ^^