| xdeex a întrebat:

Hei! O prietena de-a mea ma copiaza intr-una.Nu mai suport si dupa ce-i zic ca eu am fost prima care a facut/a zis/a adus acel lucru zice ca nu eu l-am inventat, ca mai era lume care facea sau zicea acelasi lucru. Ce sa fac ca sa termine obsesia asta?

Răspuns Câştigător
| AnGeL a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa faci un lucru pe care ea nu-l suporta si o sa vezi sa nu te va mai copia
sau daca nici asta nu merge arata-i cat de stresant e sa te copieze cineva, copiaz-o si tu pe ea si asa isi va da seama cat de stresanta era ea pentru tine

4 răspunsuri:
| Coconut a răspuns:

Spune-i clar si raspicat ca te-ai saturat ca ea sa te copieze mereu. Poti incerca sa iei ceva ce nu e la moda, sau enasol, si dupa sa vezi cum isi ia si ea si sa rada toatalumea de ea. sau pune pe altcineva sa ii explice ca exagereaza. Succes:*happy

| Anutzaxx a răspuns:

Fa ceva stupid. pentru.ca asa nu o sa te mai copieze asa mi s-a intamplat si mie. Sau incearca sa o copiezi si u laughing asa o sa vada cat de inervant ewinking
Funda?

| karma15 a răspuns:

Inseamna ca pentru ea esti un fel de idol, o sursa de inspiratie...ai un fan.Sti vorba aia "Ce face omul face si maimuta."Poate se va plictisi si ea sau poate nu...

| ļŎŵĔ_1580 a răspuns:

In aceeasi problema sunt si eu,cryingdeci am o "prietena"care ma kopiaza in tot ce fac,cum ma imbrac eu,cum vorbesc eu,ce prescurtari folosesc eop p mess,si de cand am observat ca ma kopie intruna nu am mai numito prietena,si daca ii zic sa nu ma mai kopie ea ii spune repede matusii ei,si mai baga si minciuni d la ea,nu numai ce zic eu,si-a loat ea odata d la un magazin un costum pe mov si mia placuth al ei si mi-am loat si eu,e singurul lucru pe care mi l-am loat ca ea,si atunci a inceput ca dc o kopiez eop p ea,ca mai zic d ea,si i-am zis ca nu ma intereseaza ce crede ea despre mine, plus de asta ma mai si vorbeste pe la spate, deci e un adevarat STRESlaughinglaughinglaughingfundabig grin