| ExizTPU a întrebat:

Am ramas cu o nelamurire de ceva vreme. Cand mi.am facut iubita, prietena mea cea mai buna a devenit foarte geloasa si a inceput sa nu o suporte pe iubita mea chiar daca nu o cunostea personal. O injura si o facea in multe feluri urate cand vorbeam despre ea. Cand o intrebam daca ma place pe prietena mea cea mai buna, ea zicea ca nu, chiar daca era geloasa si inca ar fi daca mi-as face iubita din nou. De ce e geloasa daca zice ca nu ma place? Si daca ma place, de ce nu-mi spune odata?

9 răspunsuri:
| OHmyGosh a răspuns:

Sunt si eu fata si am patit asta cu cel mai bun prieten. Iti garantez 100% ca te place. Ii este extrem de greu sa recunoasca, deoarece ii este teama sa nu stricati prietenia si din cauza asta nu a avut curaj sa recunoasca, asa ca a negat.

| ExizTPU explică (pentru OHmyGosh):

Daca simtim amandoi acelasi lucru de ce sa nu fim impreuna? Oare daca-i spun ca o plac, o sa spuna tot ca nu ma place si ca mai bine ramanem cei mai buni prieteni? Tu ai mai fost in situatia asta, ce sa fac?

| UnBroken2016 a răspuns:

Da te place. Poate ca asteapta sa ii spui tu sau nu te place dar nici sa fii cu alta nu ii convine, nici vrajitoarele vrajitoarelor nu pot ghici ce gandeste o fata.

| Kira5854 a răspuns:

Tu o placi pe prietena ta cea mai buna?
Daca da, incearca sa te apropii mai mult de ea, rupe granitele prieteniei: ia-o in brate mai tandru decat ar face asta un prieten...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Kira5854):

Tu esti culmea. Vrei sa fie o bruta ( sa rupa granitele prieteniei" si dupa sa fie tandru. Ori alba ori neagra, gri nu prea merge.

| Kira5854 a răspuns (pentru UnBroken2016):

laughing Ager e cugantul potrivit

| takemyword a răspuns:

E evident ca te place, doar nu are curaj sa iti spuna in fata. Daca o placi si tu, poti incerca sa faci primul pas, in cel mai rau caz nu te place si doar ii place sa se poarte urat cu prietenele tale laughing. Putin probabil, totusi.

| Deeahh a răspuns:

O fata nu isi manifesta sentimentele direct fata de Un baiat pe care îl place...ea pur si simplu face diferite gesturi pentru
Asi arata afectiunea fata de tine
Cum a fost cu gelozia
Ea tine la tine te place
Dar îi este foarte greu sa iti spuna asta
Îi este teama de ce vei spune tu..cum vei reactiona la acest lucru
Este geloasa si spune ca nu te place
Pentru a-si ascunde sentimentele fata de tine
Îi este teama sa.ti spuna asa sunt fetele mai rusinoase si timide la acest subiect

| adolescenta1305 a răspuns:

Meh.
Nu cred ca te pace.
Asa sunt si eu.
De fiecare data cand o tipa se da la bff imi vine sa-i trag palmerolling on the floor)
E un fel de sentiment ca in locul ei o sa ajunga iubita ta.