| BellyGiggling a întrebat:

Hei. o prietena m`a facut melomana sau ceva de genu.
nu stiam daca e de bine sau de rau asa ca i-am zambit fara sa ii spun nimic.
imi poate spune cineva ce inseamna? am cautat in dex si nu am gasit cuvantul. si pe net imi merge cam greut.
fundita primul raspunspuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

E de bine.MELOMÁN, -Ă, melomani, -e, s. m. și f. Persoană căreia îi place mult muzica (în special cea clasică) și o înțelege

1 răspuns:
| Diana_2045 a răspuns:

MELOMAN, -Ă, melomani. Persoană căreia îi place mult muzica (în special cea clasică) și o înțelege. – Din fr. mélomane.