| anonim_4396 a întrebat:

Hei pamanteni! Vin cu ganduri pasnice :3 laughing ok, deci am o problema de acomodare, doar ca nu a mea laughing sora mea a intrat in primul an din generala.Greu,greu.PAi,hai sa zic cum a inceput:
Ea de obicei este o persoana timida.Cand merge in curte se simte de parca toata lumea se uita la ea si se considera inferioara.Ei, de aici pornim ceva :d.Intr-o zi, o fata de a 8a s-a luat de ea, adica nu s-a luat de ea, doar ca unl de a 8a sa vorbeasca cu o fata de a 5a..si mai era si tupeista si sefa clasei laughing.i-a spus ca e frumoasa si bine imbracat b-).Si in fine, apoi se simtea tot asa...inferioara.Peste cateva zile o opreste din nou si vorbeste cu ea etc.nu asta e problema,faza e ca ea atunci cand a vorbit cu ea, s-a simtit excelent, ptc ea se vedea urata si cu fundu mare laughing si cea mai fraiera ..si cand a vazut ca cea mai frumoasa si populara fata din scoala vorbeste cu ea, s-a simtit WOW.Si atunci a prins incredere in ea,cand vorbea cu altcineva in mijlocul scolii,se simtea urat,ca si cum nu ar avea ce vorbi,dar cu ea se simtea in siguranta sa zic asa,si oarecum bine! Si de atunci a prins curaj,baieti se dadeau la ea b-) chestii... apoi a venit frigul :s si na,cand e frig, tristete mare pe familia noastra laughing numai pe mine nu rolling on the floor melancolie, chestii.Si nu a mai bagat-o fata aia in scoala, in fine..doar ca aici nu este vina ei ptc este prea preocupata de cum arata, ea a trecut pintr-o experienta urata unde niste fete ii faceau poze si ii spuneau ca e cea mai urata si tiganca si etc etc.Si de atunci e pur si simplu..traumatizata, si poti sa ii zici orice, ca tot urata se crede.Nu poate sa iasa din clasa fara sa vada cine e pe hol si daca e tipu de care ii placea care apropo e cu 2-3 ani mai mare decat ea laughing si nu poate sa mearga pe hol fara sa se simta ciudat, nu se simte asa..in largul ei.ca si cum ar fi cea mai urata si ciudata din scoala.Ei,acum mai e si o problema care aduce la asta.Ea viseaza la popularitate de cand o stiu. Vroia sa fie vedeta,si e foarte dedicata, iubeste asta, se simte minunat asa..in fine,si acum, na, generala i-a sucit mintile..singurul lucru pe care il vrea e sa fie ca in toamna cand a inceput scoala :populara.i-a spus mamei dar nu o-a spus ca ea vrea sa fie si populara si etc,ca daca ar stii,ar pune-o la exercitii la mate laughing,doar ca e foarte sensibila, si pune la suflet orice, poate sa isi zica de 200 de ori un lucru gen "lasa ma,de ce sa se uite la mine,ca nu; s ciudata"sau "nu's urata"da in inima ei tot acelasi lucru e, si tot se zbate si sufera, si o doare.Stiu ca probabil multi copii din clasa ei nu sufera de popularitate,doar ca ei nu au experimentat sentimentul, ea da, pentru o luna.si atunci cand vezi ce frumos e si cand vezi cat de bine te simteai si erai fericita, vrei inapoi sentimentul si popularitatea asta, daca copii aia nu stiu sentimentu..na,nici nu sunt curiosi si nici nu stiu cat de frumos e,mi s-a intamplat si mie laughing.Nuu pot sa o conving, eu tot ce ii zic este sa stea linistita, eu sunt a 9a,si ii spun din ce am trait eu, da nu prea merge ca nu am trecut prin ce a trecut ea, si asa e..eu doar ii zic ca intr-a 6a-7a o sa se acomodeze si nu o sa se mai simta asa,da ea nu vrea doar asta,ea vrea sa fie populara si frumoasa si isi da cu creme si crede ca are fata mai neagra decat restul si chestii care o fac urata pe fata si nu stiu ce, mai ales, o urmareste pe fb pe cea mai populara fata din scoala.Si intr-adevar acea fata are ceva special si o expresie a fetei superba, si ea e ft.geloasa,incerc sa ii explic ca o sa fie si ea asa, da ea nu ca ea are alunite si nu stiu ce rolling on the floor ..na.nu stiu,un remediu ceva,sa nu se mai simta asa,sa prinda incredere,si na,asa pentru >ea.:"sa fie cum vrea ea "populara".Si daca ati cunoaste-o ati stii ca nu e vina ei ca la varsta asta vrea toate lucrurile astea, doar ca a ramas cu niste traume din cauza unor intamplari legate de aspect, si de aia..in fine. Orice raspuns, daca nu e rautacios e bine-venit.Multumesc pentru. timpul acordat.
O seara buna!(da, da, nu uit sa dau funda laughing )

3 răspunsuri:
| lovelife9 a răspuns:

Pai..cine o place o place asa cum e..nu trebuie musai sa se schimbe caci nu cred ca e genul insuportabil si oricum nu te poate place toata lumea si acea''popularitate'' eu zic ca nu merita mai bine sa ai prieteni adevarati care te plac pentru cea ce esti nu pentru cea nu esti.

| anonim_4396 explică (pentru lovelife9):

Cam asa ii zisei da ea..nimic.cred ca i-a placut asa mult momentul ala.

| bobyalex10 a răspuns:

Ok,tu nu poti sa ii faci nimic sad in afara de ai spune sa aiba rabdare, sa ia note bune si sa se lase "purtata de val" nu in sensul ca sa faca prostii cat in sensul ca sa nu o mai intereseze de aspectul ei fizic si presupun ca in timpul orei este tacuta si nu prea le are cu matea laughing (suza-ma daca gresesc). Spune-i sa incerce sa fie mai activa decat restul copiilor si daca este jignita de anumite "FETE" sa nu bage in seama si sa continue sa fie ea.
Mai mult de atat nu stiu cum sa te mai ajut laughing daca am gresit cu ceva te rog sa ma ierti.
Si sa imi spui daca a functionat.
OUT.