| DarkFire16 a întrebat:

Pareri pareri pareri :-s. laughing. Am nevoie de niste pareri. Am o prietena foarte apropiata, amandoua avem 16 ani big grin si nu ne stim de mici dar ne intelegem perfect love struck laughing. Bine gata. presupun ca ar trebui sa trec la subiect thinking totul a inceput acum 5 luni [ imaginati.va asa un nor in care vedeti in trecut laughing ], cand in sfarsit si.a facut curaj sa.i spuna prietenului ei pe care il considera un frate [ are 18 ani ] si se stiu de mici, ca il iubeste si BOOM! el a spus ca nu simte la fel straight face. Chestia mi s.a parut dubioasa pentru ca el chiar tinea la ea si o proteja mereu straight face i.a lasat sa.i conduca si masina si nu s.a suparat ca a intrat in primul copac si era sa ne omoare pe toti 3 laughing. In fine cu toate astea si multe altele laughing m.a socat raspunsul lui asa ca am incercat sa aflu adevaratul motiv : a refuzat.o pentru ca o iubeste prea mult si nu vrea s.o faca sa sufere pentru ca el e un imens afemeiat si n.ar putea sta doar cu ea straight face plus ca m.a rugat sa nu.i spun si n.am facut.o. Huh mai am mult de povestit?laughing daca ati ajuns si pana aici mersi big grin. De atunci ea tot sufera si chiar l.a evitat. Marea dilema e ca in ultimul timp simtea intepaturi intense in zona inimii. Precizez ca plange incontinuu de atunci, nu mai iese din casa si nu accepta pe nimeni pe langa ea in afara de MINE desigur >: laughing. Parintii ei habar n.au de starea ei pentru ca ea se preface bine ( ar merita oscarul ) si in plus ei sunt mereu plecati cu "afaceri" raised eyebrows. Ok. acele intepaturi au cam disparut in ultimele 2 zile dar ieri o sacaia sternul. adica simtea intepaturi naspa in zona aia. Si cum e invierea aluia. isus straight face normal ca mama ne.a dus de "par" pana acolo si. acolo laughing s.au intamplat atatea chestii amuzante laughing dar stati calmi ca n.o sa le povestesc si pe alea laughing. Cand inconjuram biserica, de fapt dupa ce am inconjurat.o stiti ca ne oprim si ascultam cu mainile inghetate pe lumanarile alea stinse ca de cateori luam lumina se stingea :-l. Nu ma mir laughing. Deci cum stateam noi acolo mai mult moarte decat vii ca mna era deja 12 >:" laughingi.am spus o chestie funny pe care am vazyt.o la un om cu lumanare in mana laughing si in loc de chicotul ei am primit LASA.MA IN PACE TE ROG. straight face m.am holbat la ea usor socata si am observat ca era palida si am intrebat.o daca e bine si a lesinat straight face. Credeti ca o fi inhalat fumul de la lumanari? Ar fi trebuit sa simta un gust ciudat sau ceva nu? Dar cand si.a revenit mi-a spus ca n.a simtit absolut nimic doar i s.a facut rau. M.am gandit s.o duc la medic dar n.o pot duce nici moarta. Nu stiu ce sa fac. Cum s.o scot din depresie? De ce se simte din ce in ce mai rau? Nu fumeaza si a mai trecut prin perioade proaste din care am scos.o dar din tampenia asta e imposibil. cred thinking Pareri?laughing
P.S : multumesc daca ati citit pana aici puppy dog eyes.
Si da. waiting FUNDA daca asta asteptati laughing.

1 răspuns:
| Katheline08 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. ea sufera acum... nu prea poti sa o scoti din starea asta. macar daca s-ar combina cu baiatul respectiv sa vada cine este si ce face. dar o sa-i para rau. Spune-i ca e un afemeiat (fiind cea mai buna prietena a ei) si arata`i conversatia daca ati vorbit pe mess. Incurajeaz-o spunandu- i ca o sa-si gaseasca pe altcineva care o sa o iubeasca si o sa tina la ea, ca el nu este persoana potrivita.