| 19766767 a întrebat:

Hei peste o saptamana plec intr-o excursie de 4 zile! Si intrebarea mea este ca ar trebui sa imi cumpar haine sau sa le iau pe cele obisnuite pe care le-am purtat de mai multe ori. Va rog spuneti-mi! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Daca te simti bine, confortabil in ele, nu e necesar sa iti cumperi altele. Sa fie curate e important. Sigur, daca e neaparata nevoie, poti sa iti improspatezi garderoba. Tu stii cu cine mergi in excursie si daca mai ai nevoie de ceva anume (sosete, slapi etc.). Depinde si unde mergi. Daca e vorba despre munte, ai nevoie de haine specifice.

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Te îmbraci cu ceea ce îți place și cu ce vrei tu.
Nu trebuie neapărat să îți cumperi 2-3 perechi pantaloni, tricouri și alte haine doar pentru că mergi în excursie.
Fii tu! Poartă haine în care te simți bine. Să îți iei obiecte de igienă personală la tine (prosoape, pastă de dinți, periuță, perie) și tot ce-ți trebuie.
Sper că te-am ajutat.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu cele pe care le ai.

| Rainmaker a răspuns:

Pastreaza-ti banii pentru a-i investii in ceva mai util in excursie.Fa-ti bagajul numai cu strictul necesar si lasa-ti "garderoba" acasa.In excursie trebuie sa te simti bine, nu sa faci parada modei.Sa ai indeajuns de multe perechi de sosete si suficiente articole de lenjerie intima.Restul, daca ai banii cu tine, se poate rezolva oricand.

| AliBaba11 a răspuns:

Ia-le pe cele obisnuite cu bani pe care le-ai fi dat pe haine poti sa te distrezi si tu mai mult in vacanta