| GandacelScumpicel a întrebat:

Hei...plac un tip din liceu cu mine si nu avem nici un prieten comun care ar putea sa-mi faca cunostinta si nu are nici facebook ca sa-l intreb de vorba.Cum as putea sa-l bag in seama fara sa fie ciudat sau nu stiu...Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-o pauza mergi la el si ii spui ca este un scumpicel.

| cristimihailov a răspuns:

Zambeste-i cateva zile, apoi du-te la el si intreaba-l ca de ce te face sa te simti ca proasta? Ca tu ii zambesti si el nici nu se uita, ori nu ii place de tine, ori e bou...

Cu o asemenea abordare, o sa vezi repede solutia la problema ta. Daca se sperie, cu atat mai bine. Ce ai avut si ce ai pierdut. Daca insa se da la tine, atunci ai noroc. Te place.

Cum este mai bine? Sa pari ciudata la o persoana neimportanta momentan sau sa suferi prosteste mai tarziu cu anii poate?

| Sil_Viu_2000 a răspuns:

Mai intai, comunica... Asa, deveniti prieteni. Trebuie sa treceti prin etapele: amicitie-prietenie-iubire.Il poti intreaba de ceva care ii place (ex: masini, etc) si pari interesata de asta... Parerea mea! Fundita?