| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutor!
Orice parere, cat de mica, ma ajuta
Deci, sa incep
Imi place de o fata. Ca sa fiu mai exacta, ea se crede de fapt baiat ( este tunsa
ca atare, se imbraca ca baietii etc, si stiu sigur ca si ei ii plac fetele, bineinteles)
Dar nu o cunosc deloc ..si nu avem nici un prieten comun ca sa zic asa
In schimb, suntem la acelasi liceu, in Bucuresti
Mai mereu ma uit la ea ( nu ma holbez ) si am observat ca si ea s-a uitat la mine de vreo 2 sau 3 ori
Dar nu stiu ce inseamna asta nu am nicio idee
Nu am habar ce sa fac, insa imi place ft mult de ea ( nu ma judecati pentru acest luru )
Si imi place de ea de cateva luni, dar nu am avut curaju sa vb cu ea si inca
nu il am... din pacate
Chiar nu stiu ce as putea face
Va rog sa ma ajutati si sa nu bagati de seama totusi faptul ca imi place de o fata
pentru ca nu asta conteaza cel mai mult, conteaza ca o plac mult!
Funda si voturi

21 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Hmmm te numesti cumva Madalina? Nu de alta, dar cunosc o Madalina fix in situatia ta, numai ca ea...a mai evoluat in "relatie"

| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Nu nu sunt laughing, dar imi poti pov printr`un mesaj ce e cu ea..sau cum vrei

| OnlineZ a răspuns:

Hmmm...nu trebuie sa te judece nimeni.Ce sa fcai spune-i cucereste-o.Hai stiu ca poti.Ai incredere in tine iubyta!big grin

| blueheart a răspuns:

Eu nu inteleg de ce vrei sfaturi? Fa ce simti si gata. Daca te refuza, asta e...

| anonim_4396 explică (pentru blueheart):

Nu e atat de simplu :p. Nimeni nu stie ce simt eu cu adevarat, doar eu ( ma refer la prietenii mei care ma cunosc etc ) ..stiu ca pare usor daca stai sa te gandesti, dar nu e chiar asa

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai crezut ca dragostea e simpla?batting eyelashes Dar cu cat e mai dificila cu atat e mai frumoasa happy

| anonim_4396 explică (pentru blueheart):

Da asa este :p

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Hey, felicitari pentru ca ai curajul sa recunostinca iti place o fata, felicitari!
Loveste-te de ea sau punete in urtea scolii pe aceeasi banca ( daca aveti banci), iar cand te asezi cerei voie, asa va invepe conversatia!
Succes!
Funda?

| GlossyBabe a răspuns:

Incearca sa intri in gasca ei sau pur si simplu vezi ce ii place si intr-un fel arata-te interesata de acelasi subiect! Funda?:*

| Mihaela0011 a răspuns:

Buna.Desi n-am inteles niciodata atractia asta intre fete, cred ca discutia cu ea ar fi cea mai eficienta metoda de a afla ceea ce te intereseaza.Fii curajoasa si fa primul pas. Olecuta de smecherie pentru inceput, pina legi discutia cu ea, apoi toate vor veni de la sine.Mult succes!