| miliii a întrebat:

Hei happy! Schimb zambete si priviri cu un baiat care are 16 ani(si eu la fel) happy este foarte simpatic si-mi placee muuullltt de elll happy numai ca nu stiu cum sa-i arat asta. Vreau sa fim impreuna dar nu stiu cum. Va rog puppy dog eyes ajutati-ma. PROMIT FUNDA raspunsului cel mai complex :*

Răspuns Câştigător
| daniellle a răspuns:

Eu consider că ar fi ok să încerci să arăţi acest lucru prin lucruri cât se poate de banale. Din punctul meu de vedere. lucrurile simple rămân şi cele mai sofisticate.
Dacă e băiat isteţ, cu siguranţă îşi va da seama!
Flirtează cu el, însă ai grijă să nu o dai în cealaltă extremă, în penibil.
Să îi spui chestia asta. hmm, sincer nu mi se pare cea mai inspirată alegere.
Ar fii ok să faci anumite lucruri, anumite gesturi care să arate lucrul ăsta.
Încearcă să îi vorbeşti frumos şi lasă la vedere tot ce ai tu mai bun, şi ceea ce un băiat isteţ ar căuta. FEMINITATEA.
În ultima vreme, e pe picior de plecare.
Dovedeşte tu că nu e aşa, cu el.hee hee
Multă baftă îţi doresc! kiss

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Deschide o conversatie mai profunda(online) in care sa va ''avantati'' in mai multe topic-uri. Fa asta noaptea. Lucrurile vor merge apoi de la sine odata ce va fi in zona lui de comfort.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el, dă-te pe lângă, va înțelege că îl placi, și atunci te va scoate și el afară!

| SisMusic a răspuns:

Incerca sa fi tu ca sa vezi daca te place asa cum esti tu nu doar ca sa atraga privirile celorlalti! Daca vrei sa stii daca te place trebuie sa astepti un timp(2-3 luni) sa vezi daca iti ramane fidel! Lasa-i cat mai multa libertate ca sa vezi daca nu te inseala!
Iar ca sa ii dovedesti ca il iubesti trebuie sa nu te sfiesti sa iti arati sentimentele in public fata de el(sa il saruti sa il tii de mana...) ca sa simta ca si tu il iubesti si ca nu iti este rusine cu el!
In mare cam asta ar fi daca mai ai nelamurir dai reply!big grin
Bafta in continuare!winking