| EllenaElly a întrebat:

Hei.(scz pt categorie)
Am nevoie de cateva sfaturi, va rog.Mai e foarte putin timp pana la terminarea clasei a 8-a si nu stiu ce liceu sa aleg.Inca nu sunt pregatita sa iau o decizie,mai ales una ata de importanta pentru viitorul meu,asa ca m-am gandit sa merg la un liceu cu profil real,pentru ca as avea mai multe optiuni pe viitor.Ce credeti ca e mai greu? Mate-info sau stiinte ale naturii? Imi place mult matematica,dar mi-e ca nu o sa inteleg informatica(din cate am auzit e grea) si matematica e m1, cel mai greu modul.In schimb imi place biologia,mai ales anatomia,o ador,cu chimia ma descurc si imi place,la fizica e mai greut,dar daca ma pun pe invatat,as intelege-o,adica problemele le inteleg si ma atrage materia, si din cate stiu la stiinte e m2 care e mai usor ca la mate-info.Niste sfaturi va rog? Si stiti cate ceva de niste licee bune cu aceste profile din Brasov?
Am scris cam mult..Multumesc anticipat.
FUNDA! :*

3 răspunsuri:
| TheMisunderstood a răspuns:

Poti merge la stiinte si daca dupa un an nu iti place te poti transfera happy

| EllenaElly explică:

Da,dar nu as vrea sa ma transfer..cred ca ar fi ok la stiinte.Decat la mte-info.

| EllenaElly explică:

Mate-info*