| Queen1456 a întrebat:

Hei, stiu ca nu trebuie sa cer sa ma ajutati la teme. dar chiar nu stiu ce trebuie sa fac crying. Enuntul zice asaa : Scrie povestea unei parti de vorbire sau de propozitie. daca reusesti sa faci si rime, cu atat mai bine!. deci fara chestii,, in loc sa iti faci temaa ne pui pe noi". Sper ca ma puteti ajutaaa puppy dog eyes. Funda

Răspuns Câştigător
| Ewy_Ewe_1995 a răspuns:

Intr-o buna zi, substantivele cad de acord ca au obosit sa fie folosite neincetat de oameni. Unele dintre ele se tem ca isi vor pierde din frumusete si din sens daca oamenii vor continua sa le foloseasca atat de mult. Drept urmare, substantivele cad de acord sa gaseasca niste inlocuitori, niste cuvinte care sa poata fi folosite in locul lor.

Descrie cum ii anunta substantivele pe oameni de inventia pronumelor, ce reactie au acestia si cum se implementeaza noul sistem. Funda? happy

1 răspuns:
| Dulcika50 a răspuns:

Eu sunt adjectivul
Dau calitati dar si defecte
La o parte dintre obiecte
Ma folosesti des, in situatii complicate
Sau chiar fara sa-ti dai seama in situatii arajate
nu mai stiu! laughing
succes!