| georgiana999 a întrebat:

Salut.De curand doamna invataoare mi-a dat sa fac o cumpunere pentru clasa ei cu cerinta care suna asa:,,Scrie povestea unei parti de vorbire sau de propozitie.Daca reusesti sa faci si rime, cu atat mai bine!"
Stiu ca asta ar fi indatorirea mea sa o fac dar nu am nici o idee si ma gandeam ca poate aveti voi cateva idei nu neaparat text scris.Multumesc. Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| annaZz a răspuns:

Da, pai e atat de frumos! Sunt in clasa a 7-a si am si eu chestia asata in caietul de vacanta. E simplu, gaseste si tu niste rime, daca nu gasesti nu e nici o problema, nu este obligatoriu, si scrie despre adjectiv sau orice, arata-i partile bune sau rele, sa fie cat mai amuzant. E mai bine sa faci tu singura si uite, ti-am dat o idee! Succes!

4 răspunsuri:
| georgiana999 explică:

Sunt clasa a7a doar ca invatatoarea mea se intampla sa fie si matusa mea.De cate ori are nevoie de compuneri pentru panouri ma pune pe mine sa i le fac.

| georgiana999 explică:

Sunt clasa a7a.

| skrillex79 a răspuns:

Doamna invatatoare? Dar tu in ce clasa esti?

| georgiana999 explică (pentru skrillex79):

Eu a7a,dar doamna invatatoare este si matusa mea si de cate ori are nevoie de compuneri pentru panouri ma pune pe mine sa i le fac.